• Ново
Потпис Колумбиско Кафе Супремо Грав Темно Печено-Фино Мелење, Фунта: Мелено Кафе

Потпис Колумбиско Кафе Супремо Грав Темно Печено-Фино Мелење, Фунта: Мелено Кафе

Buyers rating:
DEN 2.67

Износ

Ова кафе Во Колумбија го произведоа некои од 600.000 плус членови на Националната Федерација На Одгледувачи На Кафе Во Колумбија, здружение на претежно Мали колумбиски лозари чие сигурно квалитетно кафе, програми за поддршка на заедницата и софистицирани маркетинг кампањи околу симболот Хуан Валдез заедно претставуваат еден од големите успеси на историјата на кафето. Сепак, ова не е класична Колумбија, туку интересно погрешна верзија која исто така се случува да биде извонредна зделка. 100% колумбиско кафе ситно мелено ова колумбиско кафе го произведоа некои од 600.000 плус членови на Националната Федерација На Одгледувачи На Кафе Во Колумбија, здружение на претежно Мали колумбиски лозари чие сигурно квалитетно кафе, програми за поддршка на заедницата и софистицирани маркетинг кампањи околу симболот Хуан Валдез заедно претставуваат еден од големите успеси во историјата на кафето. Сепак, ова не е класична Колумбија, туку интересно погрешна верзија која исто така се случува да биде извонредна зделка. 100% колумбиско кафе. Фино земјата.

Карактеристики

Производи во категоријата

Кафе Леалтад Кафе Леалтад Молидо
  • Ново
Оценка на клиентот:

Кафе Леалтад Кафе Леалтад Молидо

Од планините Ларес, каде што дарежливата земја ни ги дава своите најдобри плодови, пристигнува Кафе Леа�

DEN 0.33
Кафето на Пит Пит Мока Јава Декаф
  • Ново
Оценка на клиентот:

Кафето на Пит Пит Мока Јава Декаф

Кафе, МокаЈава, Темно печење, Декаф, земја, торба 12 мл големо тело со ноти на зачин за печење и горчливо чо

DEN 191.68
Напон кафе здраво, сосед
  • Ново
Оценка на клиентот:

Напон кафе здраво, сосед

„Здраво, сосед“ е како згрутчување за стомакот Ова е нашето кафе со премиум Хаус Има тело и сладост да и

DEN 1.33