• Ново
Медицинска Сестра Пенкало Со Мерач На Зеница Медицинско Пенкало Светло За Медицински Сестри Лекари

Медицинска Сестра Пенкало Со Мерач На Зеница Медицинско Пенкало Светло За Медицински Сестри Лекари

Buyers rating:
DEN 319.84

Износ

Опис r. r. медицинскиот пенкало е мал и компактен со цврст сребрен метален џебен клип, ви овозможува лесно да го носите вашиот пенкало, каде и да одите.р. Овие светла за пенкало се користат за испитување на грлото, устата на пациентите или дури и за осветлување на длабоки рани за да се провери статусот на заздравување на пациентите, исто така многу корисно за проверка на ушите или носот за какви било пречки. Може да се потпре на сите медицински околности, исто така одличен додаток на секој комплет за прва помош или само да имате во фиока во вашата куќа за посебни времиња.R. r. Карактеристикиr. r. - Боја : Прикажана на сликите.р. - Материјал : алуминиумска легура.р. - Должина : 13см/ 5,12 инчи.р. - Дијаметар : 1см/ 0,4 инчи.р. - материјал со практична големина за издржлива и удобна употреба.р. - мерач На Зеница отпечатен на страната на пенкалото за да помогне да се одреди големината на зеницата на пациентите кога се прави невро проценка.р. - Копче За Вклучување/Исклучување на врвот, работи погодно.р. - Убав изглед и цврсто тело од алуминиумска легура, го прават исто така добар сегашен избор за лице кое работи како лекар, медицинска сестра итн. r. - Напојува со 2 парчиња ААА батерии (не се вклучени). 2 x Медицинска Сестра Пенкало Со Мерач На Зеница Медицинско Пенкало Светло За Медицински Сестри Лекарите Со Вклучени Батерии (Црно). материјал со практична големина за издржлива и удобна употреба. Мерач на зеница отпечатен на страната на пенкалото за да помогне да се одреди големината на зеницата на пациентот кога се прави невро проценка. Копче За Вклучување/Исклучување на врвот, работи погодно. Убав изглед и цврсто тело од алуминиумска легура, го прават исто така добар сегашен избор за лице кое работи како лекар, медицинска сестра итн. Напојува со 2 парчиња ААА батерии (не се вклучени).

Карактеристики

Производи во категоријата

Стримлајт Кнуклхед Лајт
 • Ново
Оценка на клиентот:

Стримлајт Кнуклхед Лајт

Специфичните потреби за осветлување бараат специфични алатки Со вистинската алатка за осветлување, мо�

DEN 655.36
Ваган Брит-Нит Микро Работно Светло
 • Ново
Оценка на клиентот:

Ваган Брит-Нит Микро Работно Светло

ОВАА фенерче ПРЕДВОДЕНА ОД 1 Вати се удвојува како ФЕНЕР ПРЕДВОДЕН од 18 сијалици Исто така, има магнетиз�

DEN 2.33
Евереди Индустриска Економија
 • Ново
Оценка на клиентот:

Евереди Индустриска Економија

Енергизатор Евереади Индустриска Економија 2Д ПРЕДВОДЕНА Фенерче Совршена За употреба во влажни или су

DEN 1.33
Mag-lite Минимаг Led Ќелијаol Hol
 • Ново
Оценка на клиентот:

Mag-lite Минимаг Led Ќелијаol Hol

Mag Lite MINI Mag LED PRO 2Cell Aa Combo Pack Blue The MINI Maglite PRO LED фенерче го нуди истиот класичен дизајн, а истата едноставност

DEN 3.33
Евереди Општа Намена 4пк
 • Ново
Оценка на клиентот:

Евереди Општа Намена 4пк

Eveready LED економија фенерче 4pk energizer холдингс, е еден од најголемите светски производители на примарни бат�

DEN 2.00
Стрипови Бетмен Фенерче
 • Ново
Оценка на клиентот:

Стрипови Бетмен Фенерче

Кој рече дека Треба Да бидеш Комесар На Готам сити за да создадеш свој сигнал за лилјак Целосно новата Ф�

DEN 0.33
Маглит МЛ300Л 3-ЌЕЛИЈА Д ЛЕД Фенерче
 • Ново
Оценка на клиентот:

Маглит МЛ300Л 3-ЌЕЛИЈА Д ЛЕД Фенерче

Електронски прекинувач со повеќе режими,напреден систем за фокусирање (се прилагодува од самото место �

DEN 0.67
Фрескапе Фенерче
 • Ново
Оценка на клиентот:

Фрескапе Фенерче

7 " генерално Црна триаголна форма на доказ за ролна со вар зелена облога Карактеристики ВИСОК излез CREE XP

DEN 1.33
Стримлајт Задача-Светлина
 • Ново
Оценка на клиентот:

Стримлајт Задача-Светлина

Рачна Фенерче, Светилка Одделение Индустриски, Осветлување ТЕХНОЛОГИЈА ЛЕР, Полнење Не, Фенерче Големи�

DEN 1.00
Насочете Ја Точката Жолта
 • Ново
Оценка на клиентот:

Насочете Ја Точката Жолта

Точката на Патот се одликува со рачка за држење на пиштол и интегриран држач за прецизно осветлување на

DEN 2.00
Маглит МАГ-ПРЕДВОДЕНА
 • Ново
Оценка на клиентот:

Маглит МАГ-ПРЕДВОДЕНА

ЛЕД фенерчето МИНИ Маглит обезбедува карактеристики ориентирани кон перформансите во елегантен компа�

DEN 2.33