• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Мешани зеленили lxv сина“ платно уметност од ревизија на Лиза

Трговска марка ликовна уметност „Мешани зеленили lxv сина“ платно уметност од ревизија на Лиза

Buyers rating:
DEN 958.40

Износ

Уметник : Lisa Audits Ubject : Floral Style : Modern Farmhouse Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија ја карактеризира фразата "Само што биди ние " опкружена со сини лисја. Истакнати бои : бела, светло сина, сина, сива ревизија на Лиза ја сака уметноста на декорацијата, а таа користи маслени бои, акрилици и пенкало и мастило за да создаде убави уметнички дела. Таа наоѓа инспирација од мајстори за ликовна уметност како Пикасо, Манет, Рубенс и Сезан. Лиза живее во Канада со своите две тинејџерски ќерки, а таа создава голем дел од своите уметнички дела во пространа студио во нејзиниот дом. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Лиза ревизијата ја сака уметноста на декорацијата, а таа користи нафтени бои, акрилици и пенкало и мастило за да создаде убави уметнички дела. Таа наоѓа инспирација од мајстори за ликовна уметност како Пикасо, Манет, Рубенс и Сезан. Лиза живее во Канада со своите две тинејџерски ќерки, а таа создава голем дел од своите уметнички дела во пространа студио во нејзиниот дом. - Фразата „само бидете ние“ опкружена со сини лисја.

Карактеристики

Производи во категоријата

Динома Издувна Опашка Цевка
  • Ново
Оценка на клиентот:

Динома Издувна Опашка Цевка

Изработена од квалитетни материјали за издржливост, цевката За Диномакс се произведува со прецизни сви

DEN 2.33