• Ново
Заштитената марка ликовна уметност „Loveубовта е во воздухот„ Арвас “од Шина Пике уметност и илустрација

Заштитената марка ликовна уметност „Loveубовта е во воздухот„ Арвас “од Шина Пике уметност и илустрација

Buyers rating:
DEN 768.00

Износ

Уметник : Sheena Pike Art and Illustrations Ubject : Animals Tyle : Eclectic Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има мачка со розова боја на окото над бела позадина. Шина е самоучен канадски илустратор што го наоѓа својот пат низ светот на уметноста и се открива себеси на патот. Инспирирана од многу работи, таа ужива да го истражува прекрасниот имагинативен свет на поп -надреализмот со комбинирање на реални и илустративни стилови. Чујси и други светски, нејзината работа честопати предизвикува интензитет, давајќи ви поглед во нејзиниот креативен ум и начинот на кој го гледа светот. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Шина Пике уметност и илустрација „Loveубовта е во воздухот“ Арт.

Карактеристики

Производи во категоријата

Современа тропска фабрика остава ботаничка и цветна графичка уметност авион црна врамена уметничка печатена wallидна уметност
  • Ново
Оценка на клиентот:

Современа тропска фабрика остава ботаничка и цветна графичка уметност авион црна врамена уметничка печатена wallидна уметност

Подигнете го вашиот дом или канцеларија на следното ниво со Sulpell Industries врамени пловечки платно wallидна у�

DEN 3.00