• Ново
Те сакам во корејски Срца Гумен Печат За Бележење Изработка Печат-Мал

Те сакам во корејски Срца Гумен Печат За Бележење Изработка Печат-Мал

Buyers rating:
DEN 95.84

Износ

Забави и занает со овој шармантен мини гумен печат од Шмркање Мрзливост. Мали по големина, но големи по карактер, нашите марки имаат длабоко гравирана гума за одлична јасност. Слој од пена помеѓу рачката и гумата додава перница за да се направи печат на ветре.Рачката од дрво ја содржи нашата маскота За Шмркање, дизајнот на печат за лесна идентификација и ознака за усогласување за да бидете сигурни дека вашата печатена слика е порамнета онака како што сакате. Никогаш не сте виделе дрвена рачка за печат толку симпатична или корисна.Украсете картички, обвивка за подароци, списанија, планери, хартија, глина, ткаенина, јајца и многу повеќе со овој прекрасен гумен печат. Користете сами или комбинирајте со други мрзливи марки за Да создадете забавни граници, венци и други дизајни. Креативните можности се ограничени само на вашата имагинација.Долгата природна рачка од тврдо дрво ги држи прстите подалеку од мастилото за да го елиминира размачкувањето и нередот. Користете со традиционални влошки за мастило со печат, акрилни или акварелни бои и многу повеќе. Лесно се чисти со влажна крпа.Материјалите во овој печат се набавени од врвни американски компании и собрани во нашиот Мрзлив калифорниски објект За да формираат висококвалитетен производ што ќе го негувате со години. ШАРМАНТЕН ГУМЕН ПЕЧАТ-Мал по големина, но голем по карактер, печатната слика е приближно 3/4 инчи (19 мм) во дијаметар и има длабоко гравирана гума за одлична јасност. Слој од пена помеѓу рачката и гумата додава перница за да се направи печат на ветре. САМОСТОЈНА ЗАБАВА-никогаш не сте виделе дрвена рачка за печат толку симпатична или корисна. Рачката од дрво ја содржи нашата маскота За Шмркање, дизајнот на печат за лесна идентификација и ознака за усогласување за да бидете сигурни дека вашата печатена слика е порамнета онака како што сакате. ЗАБАВИ И ЗАНАЕТ-Украсете картички, обвивка за подароци, списанија, планери, хартија, глина, ткаенина и многу повеќе со овој прекрасен гумен печат. Користете сами или комбинирајте со други мрзливи марки за Да создадете забавни граници, венци и други дизајни. Креативните можности се ограничени само на вашата имагинација. ВРВЕН КВАЛИТЕТ-долгата природна рачка од тврдо дрво ги држи прстите подалеку од мастилото за да го елиминира размачкувањето и нередот. Користете со традиционални влошки за мастило со печат, акрилни или акварелни бои и многу повеќе. Лесно се чисти со влажна крпа. ИЗРАБОТЕНИ ВО САД-материјалите во овој печат се набавени од врвни американски компании и собрани во нашиот Мрзлив калифорниски објект за да формираат висококвалитетен производ што ќе го негувате со години. Продадени поединечно.

Карактеристики

Производи во категоријата

Сунѓер Дауберс 3 Пкг 1.25 Х. 75 Х. 75
  • Ново
Оценка на клиентот:

Сунѓер Дауберс 3 Пкг 1.25 Х. 75 Х. 75

Цукинеко 3 мали сунѓерски даубери за матрицирање Допрете сунѓер лесно на подлогата за печат За најдобр�

DEN 1.00
Кели Турки Јасни Марки-Тексас
  • Ново
Оценка на клиентот:

Кели Турки Јасни Марки-Тексас

Кели Турки Јасни МаркиТексас Херој УметностКели Турки Јасни Марки Овие јасни марки ја олупат нивната п�

DEN 303.84