• Ново
3- Карат Т.Г.В. Создаден бел сафир 10kt бело злато невестински сет

3- Карат Т.Г.В. Создаден бел сафир 10kt бело злато невестински сет

Buyers rating:
DEN 1.33

Износ

Дајте ветување со овој миабела создаден бел сафир невестински сет. Изработено во бујно бело злато, прстенот за ангажман има заоблен, сјајно сјај, создаден бел сафир скапоцен камен (8 х 8мм) во центарот. Покрај тоа, 16 помали залетани, заслепувачки поставени на измет создадени бели сафир скапоцени камења ги украсуваат страните на прстенот. Совпаѓањето на свадбениот бенд има 18 треперливи треперења, треперење на треперење, создадени бели сафирски камења. Овој зачудувачки Миабела создаде бел сафир дво-парчен невестински сет е совршен избор за вашата невеста и е сигурна дека ќе ја натера да се истакне на денот на нејзината свадба. Направено во 10kt бело злато. 3-1/10ct T.G.W. Создаде бел сафир. Prong Set Stones. Создаден бел сафир исечен : круг. 2-парчен невестински сет. Вкупна ширина на опсегот : 3,2мм. Септември родител. Висока полска завршница. Накит Миабела : Со над 30 години искуство во создавање фин накит, Миабела го има она што го барате за да обележите посебна пригода со нешто што искра. Миабела - Хармонија во накит . Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци.

Карактеристики

Производи во категоријата

Розово злато позлатен мистичен топаз симулант синтетички дијамантски цветен дизајн граничен круг на ангажман прстен невестински
  • Ново
Оценка на клиентот:

Розово злато позлатен мистичен топаз симулант синтетички дијамантски цветен дизајн граничен круг на ангажман прстен невестински

Овој оџак на прстенот има зачудувачки сет на невестински два ленти со свадбен бенд од секоја страна од п

DEN 160.00
1 2CT TDW Diamond 10K Rose Gold Double Halo Bridal Set
  • Ново
Оценка на клиентот:

1 2CT TDW Diamond 10K Rose Gold Double Halo Bridal Set

Изработен во 10 K Rose Овој сет на невестински серија на империјален дијамант има прстен за ангажман со бри�

DEN 12095.68