• Ново
Карат Т.В. Дијамант 10kt бело злато квад невестински сет

Карат Т.В. Дијамант 10kt бело злато квад невестински сет

Buyers rating:
DEN 2.33

Износ

Изразувајте ја својата посветеност на иднина заедно со овој зачудувачки сет на невестински комплет на Мијабела Дијамант. Изработено во блескаво бело злато, овој сет е совршен додаток на секоја колекција на накит. Засилен со финиш на Милграјн, прстенот за ангажман има четири дијаманти кои се тресеа принцези, невидливи поставени (G-H, I2-I3) кои формираат квад центар. Дополнителни 18 дијаманти со тркалезно, поставени со отвори (G-H, I2-I3) формираат ореол и украсување на групата. Соодветниот венчален прстен е надополнет со редаквен бенд, изработен со 20 дијаманти поставени со руда (G-H, I2-I3), со што се постави оваа дијамантска невестинска поставена декларација за вашата ectionубов што е сигурно да го издржи тестот на времето, исто како Вашата loveубов кон неа.Миабела накит : Со повеќе од 30 години искуство во создавање фин накит, Миабела го има она што го барате за да означите посебна пригода со нешто што искра. Миабела - Хармонија во накит. Сите набавки на Миабела доаѓаат со крпа за полирање на накит. Миабела 1/3 Карат Т.В. Дијамант 10kt Бело злато квад невестински сет : Изработен во 10kt бело злато/3 ct. Т.В. Diamonds Diamond Color : G-Hdiamond Clarity : I2-I3 Invisible and Table Setid Diamonds2-парчиња невестинска ширина на опсегот : 3,6mmships со накит Миабела Полиција за подножје, спакувано во кутија за подароци за дијаманти.

Карактеристики

Производи во категоријата

Розово злато позлатен мистичен топаз симулант синтетички дијамантски цветен дизајн граничен круг на ангажман прстен невестински
  • Ново
Оценка на клиентот:

Розово злато позлатен мистичен топаз симулант синтетички дијамантски цветен дизајн граничен круг на ангажман прстен невестински

Овој оџак на прстенот има зачудувачки сет на невестински два ленти со свадбен бенд од секоја страна од п

DEN 160.00
Уникатен прстен во сребро од сребро
  • Ново
Оценка на клиентот:

Уникатен прстен во сребро од сребро

Овој едноставен, 7мм опсег на цврсто сребро сребро е совршен за него или неа Неговата хипополиш финиш ну�

DEN 2.00