• Ново
Гајгер Контра Нуклеарно Зрачење детектор за нуклеарно зрачење во Реално Време

Гајгер Контра Нуклеарно Зрачење детектор за нуклеарно зрачење во Реално Време

Buyers rating:
DEN 3.00

Износ

Карактеристики : * Нови и висококвалитетни* Изработени од висококвалитетни материјали, издржливи* детектор За нуклеарно зрачење На гајгер со контра-полнење X ® детектор во реално време.* Овој производ е мал алармен инструмент за зрачење со висока чувствителност, кој главно се користи за следење На Х-зраци, гама зраци и тврди бета зраци . * Инструментот усвојува обратна цевка Од кожа Гаи како детектор, која има карактеристики на висока чувствителност, силна способност против пречки и точно мерење.* Избран е моќен микропроцесор и опремен со ТФТ дисплеј, што го олеснува ракувањето . * Дисплеј со повеќе единици, прегледување податоци во реално време, поддршка за осум јазици како Кинески/корејски и бесплатно префрлување.* Самиот производ има режим на звучен аларм . Кога ќе го достигне прагот на алармот, ќе издаде аларм за да ги потсети вработените навреме да обрнат внимание на безбедноста. Главните технички показатели на инструментот ги исполнуваат меѓународните стандарди.* Широко се користи во домашна декорација откривање на зрачење, претпријатија за третман на зрачење, здравствена и е* епидна емичка превенција, терапија со зрачење, нуклеарни централи, тестирање на стоки за увоз и извоз, градежни материјали, петрохемиска индустрија, геолошки истражувања, старо железо, индустриско недеструктивно тестирање, статии за нуклеарно загадување итн.Спецификации : Детектор : 90мм опсег на мерење на цевки за покривање : 0,08z sv/h ~ 9999v sv/hreaction брзина : 10 секунди, достигнувајќи стабилна вредност во рок од 2 минути освежувачка фреквенција : 1 секунда секој патрезолуција : 0,01 usv/hworking околина : -10°~50°°; влажност 95% RH, без капацитет на кондензацијабатерија : 400mahcharging интерфејс : тип-cproduct големина 100x40x25mmscreen : 0.96-ИНЧЕН tft боја на екранот : црна, бела (опционално)забелешка : 1. Овој производ содржи литиумски батерии. Ве молиме користете го стандардното напојување DC-5 V за да го наполните.2. Не користете го овој производ на висока температура и висока влажност за да избегнете неточни податоци или откажување на колото.3. Не користете го овој производ во средина со ултра високо зрачење за да избегнете оштетување на сензорот.4. Овој производ не е водоотпорен. Избегнувајте капки вода или користете ги под вода.5. Овој производ содржи прецизни електронски компоненти. Ве молиме, не пробивајте игли или остри предмети во производот.Вклучен пакет : 1 * детектор За Зрачење : 1.Вистинската боја на предметот може да биде малку поинаква од сликите прикажани на веб-страницата предизвикани од многу фактори како што се осветленоста на вашиот монитор и осветленоста на светлината.2.Ве молиме дозволете мало рачно отстапување на мерењето за податоците. РАНМЕИ Гајгер Контра Нуклеарно Зрачење Детектор За Нуклеарно Зрачење Xz ® детектор Во Реално време.

Карактеристики

Производи во категоријата

Ла принцеза енкантада: комедија де магија де гран еспекуло ен куатро актос, он прологови и диез и сеис куадрос ен проса и версо
  • Ново
Оценка на клиентот:

Ла принцеза енкантада: комедија де магија де гран еспекуло ен куатро актос, он прологови и диез и сеис куадрос ен проса и версо

Изберете Ја Претпочитаната Боја Без Дополнителни Трошоци! Истражете Повеќе Опции Со Кликнување на "Пов�

DEN 2.00
Комплет За Долна Облека Од Тантела Женска Долна Облека За Чипка Жени Комплет Женска Долна Облека Комплет Чипка Женски Гаќички
  • Ново
Оценка на клиентот:

Комплет За Долна Облека Од Тантела Женска Долна Облека За Чипка Жени Комплет Женска Долна Облека Комплет Чипка Женски Гаќички

комплет за долна облека од тантела женска долна облека за чипка женски комплет за долна облека од танте�

DEN 86.40
Рачно изработен Фаќач На Соништа Со Камења И Монистра Домашна Спална Соба Автомобил Декор Подарок За Деца Возрасни, Виолетова
  • Ново
Оценка на клиентот:

Рачно изработен Фаќач На Соништа Со Камења И Монистра Домашна Спална Соба Автомобил Декор Подарок За Деца Возрасни, Виолетова

Главен Материјал : Пердув Големина : Како Што Покажува Сликата Количина : 1 ПАРЧИЊА Карактеристики : Висо�

DEN 2.00
Обликувани Клипови За Хартија Метален Симпатичен Стил Лесни Преносни Канцелариски Клипови За Класификација На Датотеки Со Документи
  • Ново
Оценка на клиентот:

Обликувани Клипови За Хартија Метален Симпатичен Стил Лесни Преносни Канцелариски Клипови За Класификација На Датотеки Со Документи

100 Парчиња Клипови За Хартија Во Облик На Хартија Метал Симпатичен Стил Лесни Преносни Канцелариски Кли

DEN 2.67
Женски Панталони Секојдневен, Женски Секојдневен Тренинг Широки Панталони За Нозе Со Џебови Копчиња За Истегнување На Хеланки
  • Ново
Оценка на клиентот:

Женски Панталони Секојдневен, Женски Секојдневен Тренинг Широки Панталони За Нозе Со Џебови Копчиња За Истегнување На Хеланки

божиќ 2022 кошула жени божиќни кошули со долги ракави женски божиќни кошули со долги ракави фустани маици

DEN 255.84
Ткаенина од лажица-Еднорози И Тако Еднорог Тако Магичен Каваи Слатка Храна Виножито Отпечатено На Модерна Ткаенина од Дрес покрај
  • Ново
Оценка на клиентот:

Ткаенина од лажица-Еднорози И Тако Еднорог Тако Магичен Каваи Слатка Храна Виножито Отпечатено На Модерна Ткаенина од Дрес покрај

Еднорозите Сакаат Тако Розова Чудна Фантастична Ткаенина Отпечатена Од Лажица Бти Модерен Дрес широк 56

DEN 0.33