• Ново
Бриџстоун Дуелер Х Л Аленца Плус П255 65Р 109Т Гума Одговара: 2009-Шевролет Траверс ЛТ, 2012-База На Енклава Буик

Бриџстоун Дуелер Х Л Аленца Плус П255 65Р 109Т Гума Одговара: 2009-Шевролет Траверс ЛТ, 2012-База На Енклава Буик

Buyers rating:
DEN 3934.88

Износ

Дуелер Х/Л Аленза Плус е гума за автопат за сите сезони дизајнирана за употреба на Џипови, Теренци и лесни камиони што им нуди на возачите подобрена ефикасност на горивото заедно со ограничена гаранција за живот на шарите до 80.000 милји. Сите сезонски шари. Наведено Бело Писмо или Црн страничен ѕид во зависност од големината на гумата. Ограничен производител од 80.000 милји гаранција за животниот век На шарите за големини со н-, Т-И В-и ограничен производител од 55.000 милји гаранција за живот на шарите за Големини со Оценка W. Одговара : 2008-09 Buick Енклава CX 2007-16 Gmc Aadia SLE 2017 Buick Енклава Кожа 2014-16 Buick Енклава Погодност 2007-10 Сатурн Outlook XR и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .

Карактеристики

Производи во категоријата

Нокиан Ротиива НА 215 70Р Т Гума
  • Ново
Оценка на клиентот:

Нокиан Ротиива НА 215 70Р Т Гума

Цела сезона, гума за сите терени, Ротивата На Нокиан им нуди на возачите одлична стабилност и одговор на

DEN 1586.24