• Ново
Нема Место Како Дома За Празниците Матрица - Од Студиор Еднократно Милар Шаблон Употреба За Бојадисување Дрвени Знаци-Палети - Сам Декор За Божиќна Сезона-Изберете

Нема Место Како Дома За Празниците Матрица - Од Студиор Еднократно Милар Шаблон Употреба За Бојадисување Дрвени Знаци-Палети

Buyers rating:
DEN 127.84

Износ

Нема Место Како Дома За Празниците Божиќна Сезона инспирирана од зборот и уметничката матрица од нашите локални уметници!Лесен за употреба и повторна употреба - брзи, совршени букви и дизајни секој пат!Од занаети до колачи, ѕидови до свадби-подигнете го вашиот креативен потенцијал со матрици! Слој, втиснување, ревитализација, реновирање и истражување на сосема нов свет на уметничко изразување!Кажете го тоа со знак, џез до дневник, персонализирајте планер, додајте талент на мебелот и многу повеќе.Направено од ласерско сечење проѕирна пластика Од 7,5 милиони Милар БОПЕТ. Супериорен во однос на винил-издржлив, нетоксичен, хемиски отпорен и безбеден за храна.Користете одново и одново со соодветна грижа и чистење. Чистење на сапун и вода. Нелепливи, лесни за позиционирање за употреба и складирање без неред.Нашите матрици се создадени внимателно во нашата продавница Во Охајо, од тим кој се занимава со изработка на најдобрите матрици што некогаш сте ги користеле.Ако сакате начин да креирате проекти што импресионираат, без да трошите часови на мачно следење и напорна работа со грчеви во рацете, тогаш матриците се за вас!Совети за про Матрицирање : Користете сликарска лента за прицврстување или маскирање на областите на дизајнот за акрилик или други влажни медиуми, отстранете го вишокот од четката или апликаторот при вчитување. Нанесете медиуми во повеќе слоеви, што е можно посуво за да спречите крварење. За димензионални медиуми, т.е. пасти, замрзнувања за колачи и колачиња, нанесете со офсет шпатула или нож за палета. Отстранете ја матрицата со кревање директно нагоре.Нега И Мерки На Претпазливост на матрицата : Измијте со топол сапун и вода веднаш по употребата. Измијте пред употреба со храна или козметика. Не користете со средства за чистење на база на амонијак, бидејќи може да ја оштети матрицата. Не изложувајте на прекумерна топлина или пламен. Родителскиот надзор е охрабрен. СТИЛ : Лесно креирајте совршени додатоци за да ја Направите вашата куќа Дом Одличен за Подароци или Ревии. ЦЕЛ : Изработете го вашиот пат - Матриците ГО ПРАВАТ ТОА БРЗО - ПРЕЦИЗНО Секој проект е Прекрасно Уметничко Дело. ПОВРШИНИ : Одбори - Платно - Ткаенина Мали До Екстра Големи големини За Матрицирање Ѕидови и Мебел. МАТЕРИЈАЛ : Прецизно ласерско сечење САД НАПРАВИЈА Издржлив Квалитет и Задоволство од 7,5 милиони милари загарантиран. ГОЛЕМИНА : дизајн отсечени димензии-15,2 x 27,1 инчи на 19 x 28-инчен пластичен лим Флексибилен-Перат.

Карактеристики

Производи во категоријата

Prandi Taln Etagere, злато
  • Ново
Оценка на клиентот:

Prandi Taln Etagere, злато

Организирајте го патот до софистицираност со овој метал и стаклен етагер Елегантни агли ја благодат се�

DEN 2.67
Не е лесно да се биде каубојка фраза ботаничка и цветна графичка уметност авион црна врамена уметничка печатена wallидна уметност
  • Ново
Оценка на клиентот:

Не е лесно да се биде каубојка фраза ботаничка и цветна графичка уметност авион црна врамена уметничка печатена wallидна уметност

Подигнете го вашиот дом или канцеларија на следното ниво со Sulpell Industries врамени пловечки платно wallидна у�

DEN 3.33
Бринли Ко.
  • Ново
Оценка на клиентот:

Бринли Ко.

Karsey Loafer by Brinley Co ја зачинува секоја класична облека! Овој симпатичен стан со зашилен пети има мек материј

DEN 3.00