• Ново
Континентален Вкрстен Контакт L 255 55R 107H BSW Цела Сезона Гуми Одговара: Chevrolet Traverse LT, - Chevrolet Traverse Вистински Север

Континентален Вкрстен Контакт L 255 55R 107H BSW Цела Сезона Гуми Одговара: Chevrolet Traverse LT, - Chevrolet Traverse Вистински

Buyers rating:
DEN 3131.68

Износ

Попуст На Располагање! Добијте до 110 долари назад На Избраната Континентална Понуда За Гуми валидна до 31 август 2023 година откупи на / промоција премиум лесен камион, кросовер и теренец гума за сите сезони Со Технологија Eco Plus ® за одлично влажно сопирање, долго абење и зголемена ефикасност на горивото дизајнирана да заштеди гориво и да го зголеми искуството во возењето. Одлични перформанси за ракување и сопирање за употреба на пат и надвор од патот. Добра заштита од хидропланирање. Прецизен одговор на управувањето и врвно следење на права линија. Технологијата екоплус го подобрува абењето на шарата и влажните перформанси на сопирање, истовремено помагајќи да се намалат емисиите На Ц02. Континуираната површина на тркалање го подобрува одговорот на управувачот и создава непречено, тивко возење.

Карактеристики

Производи во категоријата