• Ново
Томфото Мултифункционален Компас Геолошки Компас Со Висока Точност Ориентирачки Компас За Преживување Водоотпорен Градиометар Инклинометар За Кампување Пешаче?

Томфото Мултифункционален Компас Геолошки Компас Со Висока Точност Ориентирачки Компас За Преживување Водоотпорен Градиометар

Buyers rating:
DEN 2224.00

Износ

Ве молиме љубезно истакна дека оваа ставка се продава Од Дома Од Пазарот На Џојбај.Карактеристики : . Професионално Одделение : Професионалниот геолошки компас ви помага лесно да ја измерите насоката, наклонот, аголот на навалување, аголот на наклонот, вертикалниот агол, ориентацијата, хоризонталната линија итн. со силна практичност. Висока Точност : покажувачот На маслото За Магнетно амортизирање има убава стабилност, природно влечење од земјата маг нетичко поле, висока точност, брзо позиционирање со мала грешка. Флуоресцентна Ноќна визија : скалата со флуоресцентни прстени може да емитува светлина во темнина откако ќе ја апсорбира сончевата светлина без потреба од батерија, погодна за итна употреба. Сигурен Квалитет : Изработени ОД СТОМАЧНИ МУСКУЛИ со висока јачина, ударни и отпорни, стабилна структура, можат да се прилагодат на различни сурови средини, може да се користат со доверба. Широки Апликации : Компактен и пренослив, совршен е за патување, авантура во џунгла, обука за тактики, возење велосипед, идентификација на насока итн. Спецификации : . Боја : Црна. Материјал : СТОМАЧНИ МУСКУЛИ. Големина на предметот : 85 * 70 * 32мм/ 3.3 * 2.8 * 1.3 во. Големина на пакетот : 112 * 87 * 82мм/ 4.4 * 3.4 * 3.2 во. Тежина на пакетот : 107гр/ 3,8 мл. Пакување Листа : . 1 * Компас. 1 * Прирачник За Корисници Професионално Одделение : Професионалниот геолошки компас ви помага лесно да ја измерите насоката, наклонот, аголот на навалување, аголот на наклонот, вертикалниот агол, ориентацијата, хоризонталната линија итн. со силна практичност. Висока Точност : покажувачот На маслото За Магнетно амортизирање има убава стабилност, природно влечење од нетичкото поле на маг на земјата, висока точност, брзо позиционирање со мала грешка. Флуоресцентна Ноќна визија : скалата со флуоресцентни прстени може да емитува светлина во темнина откако ќе ја апсорбира сончевата светлина без потреба од батерија, погодна за итна употреба. Сигурен Квалитет : Изработени ОД СТОМАЧНИ МУСКУЛИ со висока јачина, ударни и отпорни, стабилна структура, можат да се прилагодат на различни сурови средини, може да се користат со доверба. Широки Апликации : Компактен и пренослив, совршен е за патување, авантура во џунгла, обука за тактики, возење велосипед, идентификација на насока итн.

Карактеристики

Производи во категоријата

Компасот На Зглобот на коглан
  • Ново
Оценка на клиентот:

Компасот На Зглобот на коглан

Компасот На Зглобот на коглан е совршен додаток за преживување за кампување и пешачење...

DEN 591.68
Силва Експлорер Компас
  • Ново
Оценка на клиентот:

Силва Експлорер Компас

Силва Компасот обезбедува прецизност на која можете да и верувате Точноста е причината зошто Силва ком�

DEN 0.67
Џебниот Компас на коглан
  • Ново
Оценка на клиентот:

Џебниот Компас на коглан

Џебниот Компас на коглан има куќиште отпорно на удари и игла со накит со прозрачен покажувач Исто така, �

DEN 591.68
Суунто Огледало Компас
  • Ново
Оценка на клиентот:

Суунто Огледало Компас

Професионален Огледален Компас Напредниот навигациски компас Кога излегуваат на непозната територија

DEN 653.60