• Ново
Силва Експлорер Компас

Силва Експлорер Компас

Buyers rating:
DEN 0.67

Износ

Силва Компасот обезбедува прецизност на која можете да и верувате. Точноста е причината зошто Силва компасите се избор на тимови за пребарување и спасување, шумски ренџери, ловци и рибари.Дизајниран за оние кои сакаат да се симнат од тепаната патека контурната основна плоча овозможува овој компас удобно да се вклопи во вашата рак продолжената основна плоча има владетел од 1 инчи и вага од 1/10 милји ЗА УСГС 1 : 24.000 и 1 : 62.500 мапи 2 степени дипломирање на бирање опремен со вграден лупа за детали за мапата скалата за деклинација доаѓа со јаже за дополнителни безбедност овој компас мери 2" х 4" и тежи 1 унца компас силва експлорер : компас за изведба со неколку ваги за мапирање. 2 степен дипломирање. Инчен скала. 1 : 24,000 и 1 : 62,500 скали. Зголемувач за читање на компасот Силва. Јасна основна плоча. Скали за деклинација. Јаже.

Карактеристики

Производи во категоријата