• Ново
Суунто Огледало Компас

Суунто Огледало Компас

Buyers rating:
DEN 653.60

Износ

Професионален Огледален Компас. Напредниот навигациски компас. Кога излегуваат на непозната територија, овие компаси за гледање нудат прецизна навигација со различни внимателно дизајнирани и сигурни карактеристики за предизвикувачки услови. 2.56 х 3.98 х .71 инчи. Карактеристиките вклучуваат и нелуминисцентна рамка. Огледало за видување и сигнализација. Пластични рамка материјал. Вклучува јаже со алатка за корекција на деклинација на реклами со рачен зглоб. Брзо ослободување, брз водич. Суунто Компас : високо квалитетен челик игла со скапоцен камен лого. Балансиран за северната хемисфера. Прилагодлива корекција на деклинација. Капсула исполнета со течност за стабилно работење. Огледало за видување лежишта и сигнализација.

Карактеристики

Производи во категоријата

Силва Експлорер Компас
  • Ново
Оценка на клиентот:

Силва Експлорер Компас

Силва Компасот обезбедува прецизност на која можете да и верувате Точноста е причината зошто Силва ком�

DEN 0.67
Компасот На Зглобот на коглан
  • Ново
Оценка на клиентот:

Компасот На Зглобот на коглан

Компасот На Зглобот на коглан е совршен додаток за преживување за кампување и пешачење Овој компас за з�

DEN 591.68
Џебниот Компас на коглан
  • Ново
Оценка на клиентот:

Џебниот Компас на коглан

Џебниот Компас на коглан има куќиште отпорно на удари и игла со накит со прозрачен покажувач Исто така, �

DEN 591.68