• Ново
2. КТ Моисанит принцеза го намали ангажманот прстен за венчавки, невестински сет во среброто на Стерлинг

2. КТ Моисанит принцеза го намали ангажманот прстен за венчавки, невестински сет во среброто на Стерлинг

Buyers rating:
DEN 1.33

Износ

Облечете го прстот со овој луксузен сребрен сребрен невестински прстен поставен со пенлив прстен за ангажман и елегантен свадбен бенд. Одликувајќи се со пенлив центар Моисанит центар, пресечен принцеза, 1,25 карат, 6мм, сместена помеѓу 2 парчиња Моисанит, пресечен принцеза, вкупно 1,50 карати, по 5 мм, светла боја Д-Е, ВВС јасност. Овој прстен за ангажман со 3-камен принцеза Моисанит ја доловува вистинската убавина на елеганцијата. Познато е дека е еден од најтешките, издржливи и брилијантни камења, Моисанит е 9,25 на скалата Мохс што го прави одлично парче накит за носење . Стерлинг сребрен накит е обележан со 925 . сложениот прстен за ангажман на галеријата Трелис го става фокусот на фокусот на фокусот на фокусот на фокусот на фокусот каменот. Достапно во големини од 4 до 10, вклучително и половина димензии за најоптимално вклопување, овој сет на невестински прстени Моисанит е нагласен со светла кружна брилијантна кубна цирконија за визуелно впечатлив изглед . Ширина на прстенот за ангажман : 1,5мм, ширина на свадбениот опсег : 2,6 мм. Изработено во премиум Родиум го заврши Стерлинг Сребрена. Удобно вклопување, хипоалергичен, без никел и безбеден за чувствителна кожа . Носете го како ваш прстен за ангажман и сет на венчавки. Деликатно спакувано во кутија за подароци за потпис. Одличен подарок за годишнината од свадбата, роденденот, Божиќ, Денот на вineубените, Денот на мајката и повеќе . Вклучува кутија за подароци за потпис.

Карактеристики

Производи во категоријата