• Ново
Облека со силна облека, голема висока кошула со долг ракав со џеб во боја

Облека со силна облека, голема висока кошула со долг ракав со џеб во боја

Buyers rating:
DEN 431.84

Износ

Оди ГОЛЕМО! Решени сме да поставиме повисок стандард во машката голема и висока облека. Нашите дизајнери тестираа ткаенини и работеа на дизајнирање кошули со најдобро одговара за мажи кои сакаат да се облекуваат добро со без напор. Направени до последно, кошулите со силни страни имаат мешавина од памук спандекс за дополнителна сила и истегнување. Доволно цврсто за работа или секојдневно носење, безвременскиот стил и вклопувањето се погодни за секоја пригода. Силни масти со долги ракави големи и високи кошули доаѓаат во неколку бои : црна, морнарица, пепел сива, шумска зелена, хедер сива и бела боја. Достапно во големини XL-6 XL. Изгледајте подобро, облечете подолго, чувствувајте се посилни. Легендарна џебна кошула со долг ракав. Поточно дизајниран со попространа вклопување во градите, и издолжена заоблена полите за да го покриете горниот дел на половината и да обезбедите дополнителна просторија за да ви помогнеме да се движите слободно. Разноврсна. Флексибилната мешавина од памук и спандекс што се користи во нашите кошули помагаат да се зголеми слободата на движење. Без разлика дали сте надвор од студ или само легнувате дома, ова е совршена кошула со долг ракав за да ве задржи топло и удобно. Изгледајте подобро, облечете подолго, чувствувајте се посилни. Добро облечете се и чувствувајте се овластени со внимателно дизајнирани кошули со долги ракави специјално направени за големи и високи мажи. Ние сме тука да испорачаме доверба и сила преку вклопување и дизајн. Практичен стил. Долги ракави за поладни денови. Џеб на градите од левата страна. Висококвалитетен памук, мешавината на спандекс обезбедува сила и истегнување. Екстра-силни споеви на рамо и вратот за додадена издржливост. Големината е важна. Поставувајќи повисок стандард за големи и високи машки, памукот со дрес-плетенка што се смалува, ја одржува својата форма по секое миење. Доволно цврсто за работа и секојдневно носење. Моделот е 6’3 со 46 ”градите и носи големина XL.

Карактеристики

Производи во категоријата