• Ново
Nexen Roadian HP Sport 255 60R 106V Лесен Камион Гума

Nexen Roadian HP Sport 255 60R 106V Лесен Камион Гума

Buyers rating:
DEN 5488.00

Износ

Nexen Roadian HP 255/60 R17 106voveviewty Nexen Roadian HP е гума за сите сезони која е наменета за употреба на спортски камиони и има централно ребро од типот стрелка што ги подобрува перформансите на ракувањето. Поддржан од 40.000 милји ограничен производител гаранција за живот на шарите, големите блокови на рамената На Патниот КС ја зголемуваат стабилноста и држењето во свиоци, додека варијацијата на пет случајни терени ги намалува звуците и вибрациите на патот за да создаде тивко, удобно возење за возачите и патниците. Дизајниран за употреба на спортски камиони. 40,000 милја ограничен производител шара гаранција живот. Поддржана Од Гаранцијата За Целосна Покриеност На Нексен, која вклучува гаранција за живот на шарите, гаранција За Замена на Опасност од Патишта за 2 години или првите 3/32" од гумата и 36 Месеци Помош На Патот. Изграден со големи блокови на рамената кои ставаат повеќе гума на патот за да ја зголемат стабилноста и зафатот во свиоците. Се одликува со централно ребро од типот стрелка што ги подобрува можностите за ракување. Широките, длабоки жлебови ја испуштаат водата од гумата за да го намалат ризикот од хидропланирање на влажни патишта. Инженер со пет случајни варијации на теренот што ги намалува звуците и вибрациите на патот за да создаде тивко, удобно возење за возачите и патниците. Дизајнот со низок отпор на тркалање ја зголемува ефикасноста на горивото. Големина : 255/60Р17. Опсег на оптоварување : СЛ. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени.

Карактеристики

Производи во категоријата

Нокиан Ротиива НА 255 70Р Т Гума
  • Ново
Оценка на клиентот:

Нокиан Ротиива НА 255 70Р Т Гума

Цела сезона, гума за сите терени, Ротивата На Нокиан им нуди на возачите одлична стабилност и одговор на

DEN 2255.68
Нито Тера Граплер 295 75Р П Гума
  • Ново
Оценка на клиентот:

Нито Тера Граплер 295 75Р П Гума

Тера Граплер е гума за сите терени што е идеална за употреба од лесни возачи на камиони кои сакаат можно�

DEN 5104.80
AMERITRAC Tr P265 70R 113H BSW СИТЕ СЕЗОНСКИ ГУМИ
  • Ново
Оценка на клиентот:

AMERITRAC Tr P265 70R 113H BSW СИТЕ СЕЗОНСКИ ГУМИ

ГЕНЕРАЛ AMERITRAC Tr P265 / 70 R17 113 H BSW Цела Сезона Големина На Гумите : 265 / 70 R17 Сезона : Цела Сезона Перформанси : Це

DEN 2524.16