• Ново
Miabella Carat Carat Octagon-Cut T.G.W. Синиот сафир и Т.В. Дијамант 10kt бело злато ореол ангажман

Miabella Carat Carat Octagon-Cut T.G.W. Синиот сафир и Т.В. Дијамант 10kt бело злато ореол ангажман

Buyers rating:
DEN 6560.00

Износ

Претставете ја вашата доживотна посветеност со овој задебелен миабела сино сафир октагон ореон прстен. Изработено во бујно 10-карат бело злато, овој прстен има 20-тинав, блескав дијамантски скапоцен камен (5 х 3мм) и 20 кружни, сјајни дијаманти (G-H-I, I2, I3) кои се украсени на рингот во поставката на Prong. Координирајте го овој прстен со која било обична или деловна облека за да изгледа смело и убаво. Овој шармантен прстен е совршен избор за вашата сакана. Направено во 10kt бело злато. 1/3 CT. Т.Г.В. Сафир скапоцени камења. Сафир сечење : Октагон. Големина на сафир : 5х3мм. Камења поставени со канали. 1/10 CT. Т.В. Дијамант. Дијамантско сечење : круг. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Големина на дијамант : 0,9х0.9мм, 1х1мм. Поставување на дијаманти : Поставете се. Ширина на опсегот : 1,7мм. Прстен за ангажман на ореол. Септември родител. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Карактеристики

Производи во категоријата

Alliance Skid Stear 12-16. Е гума
  • Ново
Оценка на клиентот:

Alliance Skid Stear 12-16. Е гума

Управувачот на Skid Alliance 906 е совршен за индустриски апликации за лизгање на лизгање Радиусот на рамен шар

DEN 3.33