• Ново
Maxxis Bravo HP цела сезона 245 45R 100V патничка гума

Maxxis Bravo HP цела сезона 245 45R 100V патничка гума

Buyers rating:
DEN 2.67

Износ

Maxxis Bravo HP-M3 245/45 R18 100 Vover Viewthe Bravo HP-M3 е сезона турнеја гума што најчесто се користи на удари, седани, CUV и SUV. Поддржано со ограничена гаранција до 70.000 милји, вкрстените сипи на Браво HP-M3 ја зголемуваат влечењето на лизгавите површини, додека четири опкружени жлебови пумпаат вода од контактната лепенка на гумите за да го намалат ризикот од хидропланирање. Ограничена гаранција на производителот од 50.000 милји за големини со оценка на W, гаранција од 60,000 милји за големини со оценка на V или ограничена гаранција од 70,000 милји за големини со рангирана H. Континуирано централно ребро и наклонети сипи се дизајнирани да ја подобрат стабилноста на голема брзина, истовремено зголемувајќи ја влечење во незгодни временски услови. Оптимизираното дизајниран ги намалува звуците на патот за тивко, удобно возење. Четири широки опкружувачки жлебови во рамките на водата на каналот на шарите надвор од контактната лепенка на гумата за подобрување на отпорот на хидропланирање. FITS : 2009-14 Nissan Maxima SV 2015-16 Hyundai Genesis 3,8 2017-19 Mercedes-Benz E300 4 Matic 2016-18 Nissan Maxima SV 2004-08 Nissan Maxima SL 2006 Pontiac Solstice Base 2010-16 BMW 535i база 2008-09 Pontiac G8 GT 2017-20 Genesis G80 3.8 2006 Lexus LS430 BASE 2020-23 Nissan Maxima SV 2014-16 BMW 535i XDrive Base 2017-20 BMW 530i XDrive Base 2014-16 BMW 528i XDrive Base 2015-16 Audi A6 Quattro TDI Prossuffiv 2013-16 Lincoln MKZ Hybrid 2020-21 Mercedes-Benz E350 4 Matic 2014 Kia ​​Cadenza Base 2017-18 Lincoln MKZ Premiere Hybrid 2012 BMW 535i x Drive Base 2012 BMW 528i x Drive Base 2012-17 Hyundai Azera Base 2017-23 BMW 540i x Drive Base and more - add your vehicle to Нашиот фит додаток за проверка.

Карактеристики

Производи во категоријата