• Ново
Пирели Зимски сотозеро зима 245 45R 100V XL Патнички гуми се вклопуваат: - Chevrolet Malibu LT, 2009- Acura TL SH-AWD

Пирели Зимски сотозеро зима 245 45R 100V XL Патнички гуми се вклопуваат: - Chevrolet Malibu LT, 2009- Acura TL SH-AWD

Buyers rating:
DEN 3.33

Износ

Pirelli Winter Sottozero 3 245/45 R18 100 V XLOVERVIEW WINTER SOTTOZERO 3 од Pirelli е зимска гума за зимска гума, дизајниран за употреба на премиум возила како што се BMWs, Jaguars, Lamborghinis и Porsches. Насочна, двојна шема на шахта со висока густина на SIPE става повеќе гума на патот за да се зголеми влечење на снегот, а зимските широки жлебови на Sottozero 3 ја принудуваат водата од гумата за да го намалат ризикот од хидропланирање на влажни патишта. Три врвни планински снегулка овластена за употреба во умерени до тешки зимски временски услови. 3 D SIPE технологија и оптимизиран стапало ја подобруваат зафатот и стабилноста на сувите патишта. Изграден со насока, двојна шема на шахта и густо пиење што ја зголемува влечење и зафат на снежните патишта. Две широки жлебови во рамките на водата од силата на грбот надвор од гумата за да се намали ризикот од хидропланирање на влажни патишта. Изберете големини се достапни со системот за откажување на бучавата на Пирели, системот за откажување на бучава (PNCS) и технологиите на Sealin Side. FITS : 2009-14 Nissan Maxima SV 2015-16 Hyundai Genesis 3,8 2017-19 Mercedes-Benz E300 4 Matic 2016-18 Nissan Maxima SV 2004-08 Nissan Maxima SL 2006 Pontiac Solstice Base 2010-16 BMW 535i база 2008-09 Pontiac G8 GT 2017-20 Genesis G80 3.8 2006 Lexus LS430 BASE 2020-23 Nissan Maxima SV 2014-16 BMW 535i XDrive Base 2017-20 BMW 530i XDrive Base 2014-16 BMW 528i XDrive Base 2015-16 Audi A6 Quattro TDI Prossuffiv 2013-16 Lincoln MKZ Hybrid 2020-21 Mercedes-Benz E350 4 Matic 2014 Kia ​​Cadenza Base 2017-18 Lincoln MKZ Premiere Hybrid 2012 BMW 535i x Drive Base 2012 BMW 528i x Drive Base 2012-17 Hyundai Azera Base 2017-23 BMW 540i x Drive Base and more - add your vehicle to Нашиот фит додаток за проверка.

Карактеристики

Производи во категоријата