• Ново
Thunderer Mach v All Season 245 45R 100W XL Патнички гуми се вклопуваат: - Chevrolet Malibu LT, 2009- Acura TL SH-AWD

Thunderer Mach v All Season 245 45R 100W XL Патнички гуми се вклопуваат: - Chevrolet Malibu LT, 2009- Acura TL SH-AWD

Buyers rating:
DEN 1.67

Износ

Thunderer Mach V 245/45 R18 100 W XLOVERVIEWTHE THUNDERER MACH V е гума за ултра-високи перформанси (UHP) што е дизајнирана да испорача исклучителна влечење и одговор во сите временски услови. Thunderer Mach V може да се пофали со ограничена гаранција од 45 километри и е достапен во широк спектар на големини за различни вклопувања. Асиметрична шема на шара може да се пофали со влечење и перформанси. Жлебовите во рамките на шарата се дизајнирани да го подобрат отпорот на хидропланирање. Моделот на шара е прилагодена за да ги негира звучните бранови за тивко возење. Формулацијата на гума е дизајнирана да се бори против зградата на топлина што промовира подолг живот. Шемата на шара промовира дури и да се носи подолг живот. Поддржано од ограничен производител на траење од 60.000 милји. Големина : 245/45 R18. Опсег на оптоварување : XL. Производот може да варира од слика. Не е вклучено тркало/раб. FITS : 2009-14 Nissan Maxima SV 2015-16 Hyundai Genesis 3,8 2017-19 Mercedes-Benz E300 4 Matic 2004-07 Cadillac CTS v 2016-18 Nissan Maxima SV 2004-08 Nissan Maxima SL 2005-06 Infiniti G35 x 2004-06 Lexus Lexus LS430 BASE 2006 Pontiac Solstice Base 2010-16 BMW 535i BASE 2008-09 Pontiac G8 GT 2017-20 Genesis G80 3.8 2016 BMW 528i BASE 2012-16 BMW 528 I XDrive Base 2007-09 Pontiac Solstice GXP 2020-23 Nissan Maxima SV 2014-16 BMW 535i x Drive Base 2017-20 BMW 530i x Drive Base 2007-10 Saturn Sky Red Line 2015-16 Audi A6 Quattro TDI Prosderiv 2013-16 Lincoln MKZ Hybrid 2017-23 BMW 530i база 2020-21 Mercedes-Benz E350 4 Matic и повеќе-Додај додаток Вашето возило до нашиот фит -додаток за проверка.

Карактеристики

Производи во категоријата