• Ново
Petlas W Snow Master Winter 225 45R 95V Патнички гуми се вклопуваат: Toyota Camry Xle, 2008- Ford Fusion SEL

Petlas W Snow Master Winter 225 45R 95V Патнички гуми се вклопуваат: Toyota Camry Xle, 2008- Ford Fusion SEL

Buyers rating:
DEN 5326.88

Износ

Petlas W 651 Snow Master 225/45 R18 95 Vover View The W651 Snow Master од Petlas е зимска гума што е изградена за употреба на патнички автомобили на кои им се потребни подобри перформанси на ледени и снежни патишта. Широките латерални жлебови работат со опсежни блокови за да ги подобрат можностите за сопирање на ледени и снежни патишта, а внатрешната шема на В651 Снег мајстор V651, во форма на Внатрешна лента, ги намалува звуците и вибрациите на патот за да создадат тивко, удобно возење со возачи и патници. Трад е дизајниран за употреба во зимски временски услови. Целосното соединение на силициуми останува флексибилно дури и на многу ниски температури и обезбедува врвно сопирање и ракување со снег и мраз. Високо-технолошката претстојна конструкција со без заеднички спирален најлонски покривка и широките челични ремени ја подобрува униформноста за помазно возење, дополнителна издржливост и абење на шара. Пополнувањето на жицата со монистра со мониња без заедничко влакно и тврдото полнење со мушка ја зајакнуваат врската помеѓу гумата и раб за попрецизно искуство во возењето. Инженерски со сипи во форма Z кои гризат на патот за да ги зголемат перформансите на зафат и ракување.

Карактеристики

Производи во категоријата