• Ново
Milestar MS XP+ гума со високи перформанси- 235 45R 98W Fits: 2010- Nissan Altima SR, 2013- Honda Accord Sport

Milestar MS XP+ гума со високи перформанси- 235 45R 98W Fits: 2010- Nissan Altima SR, 2013- Honda Accord Sport

Buyers rating:
DEN 2.67

Износ

Mile Star MS932 XP+ користи силициум-инфузиран гумен полимер, дозволувајќи му на соединението на шарата да остане излиена под различни температури. Оптимизираната шема во внатрешноста на шарите вклучува мноштво карактеристики дизајнирани да го зголемат искуството за возење за време на суви и влажни услови. Големите блокови од надворешната страна на рамото ја зголемуваат стабилноста на аголот за подобрено ракување, додека внатрешните блокови на рамото интегрираат 3Д-сипирање за засилена стабилност и доверба во серијално возење. Сето ова го прави совршената гума за максимални перформанси за да се вози годината. M+ S оценето со рејтинг на W-брзина и ограничена гаранција од 40 000 милји, MS932 XP+ е сигурен дека ќе го достигне интересот на потрошувачите кои бараат најдобар биланс на перформанси и ја вреднуваат MS932 XP Plus е гума за ултра-перформанси што е Наменето за употреба на купи, седани, CUV и SUV. Поддржано од гаранција за живот ограничен од 40.000 милји. Големите надворешни блокови на рамото ги подобруваат можностите за ракување со ставање на повеќе гуми на патот. Изградена со 3Д сипирање што ја подобрува влечење во суви, влажни и зимски услови. Се одликува со силициум нанесено соединение со шара што ја одржува гумата флексибилна за силни перформанси дури и при пониски температури. Fits : 2013-16 Ford Fusion Titanium Hybrid 2015 Nissan Altima SL 2015 Honda Accord Ex-L 2014-19 Kia Soul! 2017 Honda Accord Sport Special Edition 2015 Hyundai Sonata Limited 2.0 T 2016-17 Hyundai Sonata Sport Tech 2016 Honda Accord Sport 2008-12 Honda Accord Ex-L 2020-21 Tesla 3 Standard Plus 2020-21 Toyota Camry SE Nightshade 2013-14-14 Nissan Altima SV 2017-18 Ford Fusion Energi Platinum 2022-23 Tesla 3 Long Range 2013 Kia Soul 4 U Luxury 2019-20 Ford Fusion SEL Hybrid 2015-17 Chrysler 200 C 2017-19 Tesla 3 Long Range 2018-19 Toyota Camry XSE 2021-23 KIA K5 ex 2016-17 Kia Optima SX Limited 2016-17 Nissan Altima SR 2019 Hyundai Sonata Hybrid Luxury и повеќе-Додадете го вашето возило во нашиот фит-додаток за да проверите.

Карактеристики

Производи во категоријата