• Ново
Miaенски Карат Карат Т.В. Принцеза црна дијамант 14kt розово злато солитер 2-парче невестински сет

Miaенски Карат Карат Т.В. Принцеза црна дијамант 14kt розово злато солитер 2-парче невестински сет

Buyers rating:
DEN 13120.00

Износ

Победи го своето срце одново со овој елегантна миабела црна дијамантска солитер со 2 парчиња невестински сет. Изработено во сјајно розово злато, се одликува со принцеза, чистата од принцеза, црна дијамант, извадена во центарот. Обичниот свадбен бенд и прстенот за ангажман на Solitaire прават совршен сет на невести. Полиран на брилијантен сјај, овој прекрасен невестински сет ќе биде симбол на вечна посветеност. Таа ќе ја цени едноставноста на таков дизајн што толку совршено го надополнува нејзиниот стил. Изработено во злато од роза од 14 KT. 3/4 КТ. Т.В. Црн дијамант. Црн дијамантски пресек : принцеза. Камења поставени од пронг. Ширина на прстенот за ангажман : 1,4 мм. Ширина на свадбениот опсег : 1,8мм. Совет за солити со 2 парчиња. Април Април. Невестински сет. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Карактеристики

Производи во категоријата

1 2CT TDW Diamond 10K Rose Gold Double Halo Bridal Set
  • Ново
Оценка на клиентот:

1 2CT TDW Diamond 10K Rose Gold Double Halo Bridal Set

Изработен во 10 K Rose Овој сет на невестински серија на империјален дијамант има прстен за ангажман со бри�

DEN 12095.68