• Ново
Експрес Филтер За Замена На Вода – Полифосфат-Фо Кертриџ За Регенератор За Вода Со Голем Капацитет - Филтрација Против Скала На Целата Куќа-4,5 20

Експрес Филтер За Замена На Вода – Полифосфат-Фо Кертриџ За Регенератор За Вода Со Голем Капацитет - Филтрација Против Скала

Buyers rating:
DEN 1107.04

Износ

Заштитете го вашиот дом, здравје и апарати со филтрирање на водата. Експрес Вода Целата Куќа Анти Скала Полифосфат филтер услови вода за пиење, туширање, готвење, и други домашни намени. ФО спречува формирање на корозија во цевките и ги отстранува тињата, нечистотијата, ' рѓата, песокот и алгите. Продолжете го животниот век на машината за миење садови, машината за перење алишта, машината за перење алишта, другите апарати и намалете ги трошоците за енергија. ФО филтерот е добар до 100.000 галони или 6-12 месеци. Ова се заснова на просечниот квалитет на водата. Животот на вашиот филтер може да биде различен во зависност од квалитетот на водата, температурата и дојдовниот притисок. Препорачуваме замена на секои 6 месеци. Овој издржлив, тежок филтер за целата куќа може да испорача до 0,25 литри вода секоја секунда. Филтерот работи со 45-80 psi и температури на водата помеѓу 40-100°. Филтерот е вакуум запечатен и комплетен со полипропиленска обвивка, термичко врзано капаче и индустриски запечатен силиконски прстен за да бидете сигурни дека е издржлив и сигурен. Условете ја водата со бавно растворање на натриум полифосфат кристални монистра. Изберете го филтерот што трае подолго за да ви даде најдобра вредност во филтрацијата. Експрес Вода Полифосфат Целата Куќа Филтер FLTWH2045 P е најдобар во анти скала вода климатизација. Извадете Ги Загадувачите Од Вашиот Дом-Заштитете го водоводот од корозија со тоа што ќе спречите калциум да се закачи за вашите цевки. Висока Стандардна Филтрација-Потврдена со независно лабораториско тестирање за да се исполнат Стандардите NSF / ANSI 58. Најдобрата Филтрација-Каталитички јаглерод и јонски наелектризирани гранули од бакар и цинк со висока чистота создаваат целосна филтрација на покриеност што значи дека вашиот филтер трае подолго. Универзална Стандардна Големина-Полифосфат (ФО) Филтер, 4,5" х 20 "големина одговара на сите стандардни 20" филтер куќишта. Направено До Последно-Херметички вакуумско запечатено пакување спречува расипување на вашиот филтер.

Карактеристики

Производи во категоријата

Фудбал HS 305 45R 118V XL гума
  • Ново
Оценка на клиентот:

Фудбал HS 305 45R 118V XL гума

Добијте врвно ракување и целогодишно влечење со Filsway HS288, гума за замена на сите сезони за седани, удари, �

DEN 2530.72
Јаже за брзо брзо, 8 '
  • Ново
Оценка на клиентот:

Јаже за брзо брзо, 8 '

Ова поли јаже има трајни, обликувани пластични рачки Selecta Speed ​​Rope, 8 ' : поли јаже со трајна, обликувана п�

DEN 1.33