• Ново
Флорида Лејдли Геометриски Бушава Област Килим, Темно Сина Слонова Коска, 8 '6 12'

Флорида Лејдли Геометриски Бушава Област Килим, Темно Сина Слонова Коска, 8 '6 12'

Buyers rating:
DEN 3.33

Износ

Колекција На Тепих. Кадифен И Густ Куп Совршен За Декор За Живеење И Спална Соба. Сафавиех го ажурира класичниот цврст тепих со Флорида Шаг, навистина уникатна колекција на извајани дезени создадени од подигнат висок и низок куп. Дизајните се движат од апстракти до животински принтови, цветни и лозови мотиви, дамаски вител и свитоци во неверојатни модни бои. Моќта се наѕираше од полипропилен со долго носење, Килимите Од Флорида комбинираат убавина, лесна нега и извонредни перформанси. Елегантно дизајниран, секој килим обезбедува удобност и луксуз за да го надополни вашиот стил. Издржлива конструкција, овие килими се совршен додаток во вашиот дом за шик надградба. Боја : Темно Сина/Слонова Коска. Големина : 8 ' 6 "х 12". Моќта Се Појави Во Турција. Висина на купот : 1.00 во. Без поддршка, тепих рампа (продадени одделно) препорачува да се спречи менување и лизгање. 66% Полипропилен, 23% Јута, 7% Латекс, 2% Полиестер, 2% Памук. Стилски додаток за секоја соба. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Достапно во повеќе големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

Карактеристики

Производи во категоријата

Пјер Ане „Скараб“ платно уметност
  • Ново
Оценка на клиентот:

Пјер Ане „Скараб“ платно уметност

Уметник : Пјер Анекссубјект : животни Стил : Модерни многу фотографи, чии дела сега висат во уметнички га�

DEN 1071.84
Отворање на колаж со фотографии
  • Ново
Оценка на клиентот:

Отворање на колаж со фотографии

Фотографијата е навистина еден од најдобрите начини да се фатат скапоцени моменти во нашите животи...

DEN 3.33
Gloria Vanderbilt Women's Amanda Classic Classic Tapered Jean
  • Ново
Оценка на клиентот:

Gloria Vanderbilt Women's Amanda Classic Classic Tapered Jean

Gloria Vanderbilt Amanda Core Jean е оригиналното вклопување решение Jeanан Класичното вклопување седи на природна поло�

DEN 720.00