• Ново
Ресурси За Учење Месинг Масовен Сет, Научно Мерење, Возраст 8+

Ресурси За Учење Месинг Масовен Сет, Научно Мерење, Возраст 8+

Buyers rating:
DEN 275.04

Износ

Овој Месинг Масовен Сет За Ресурси за Учење им помага на учениците да доживеат и да научат практично за масата, тежината, мерењето, проценката и споредбите. Поддржува академски стандарди за мерење и податоци. Прецизниот сет на Тежина За Ресурси за Учење вклучува вкупно 10 парчиња. Вклучува две тежини од 1g, 2g, 5g и 10g и една од 20g и 50g тежини. Секое парче е направено од месинг и вклучува копче на врвот за лесно кревање. Ресурси За учење Месинг Маса Сет : 10-парче во собата. Им помага на учениците да доживеат и да научат практично за масата, тежината, мерењето, проценката и споредбите. Студентите учат да проценуваат, мерат и пресметуваат тежини. 1г, 2г, 5г и 10гр тегови (по 2 од секоја). 20гр и 50гр тегови (по 1 од секоја). Висококвалитетен масовен сет изработен од месинг. Вклучува копчиња на врвот за лесно кревање.

Карактеристики

Производи во категоријата

Хукер 12331хкр Издувни Цевки Адаптер
  • Ново
Оценка на клиентот:

Хукер 12331хкр Издувни Цевки Адаптер

Благ Челик, свиткување од 180 степени, Големина На Цевка 1,5 инчи Од, Радиус 3 во., Нога а 6 во Нога Б 15 во., 16 Ме�

DEN 1.67
Garanimals Toddler Girl Velboa Heagings, големини 12M-5T
  • Ново
Оценка на клиентот:

Garanimals Toddler Girl Velboa Heagings, големини 12M-5T

Толку мека и пријатна облечете ја во овие слатки хеланки на Гаранималс, направени во плетена ткаенина о

DEN 208.00
Сизи Смалуваат Пластични Пакет-
  • Ново
Оценка на клиентот:

Сизи Смалуваат Пластични Пакет-

Комплетот За Пластични Додатоци Sizzix Shrink е дизајниран да ја олесни работата со Пластика за Смалување од �

DEN 0.33