• Ново
Ресурси За Учење Месинг Масовен Сет, Научно Мерење, Возраст 8+

Ресурси За Учење Месинг Масовен Сет, Научно Мерење, Возраст 8+

Buyers rating:
DEN 275.04

Износ

Овој Месинг Масовен Сет За Ресурси за Учење им помага на учениците да доживеат и да научат практично за масата, тежината, мерењето, проценката и споредбите. Поддржува академски стандарди за мерење и податоци. Прецизниот сет на Тежина За Ресурси за Учење вклучува вкупно 10 парчиња. Вклучува две тежини од 1g, 2g, 5g и 10g и една од 20g и 50g тежини. Секое парче е направено од месинг и вклучува копче на врвот за лесно кревање. Ресурси За учење Месинг Маса Сет : 10-парче во собата. Им помага на учениците да доживеат и да научат практично за масата, тежината, мерењето, проценката и споредбите. Студентите учат да проценуваат, мерат и пресметуваат тежини. 1г, 2г, 5г и 10гр тегови (по 2 од секоја). 20гр и 50гр тегови (по 1 од секоја). Висококвалитетен масовен сет изработен од месинг. Вклучува копчиња на врвот за лесно кревање.

Карактеристики

Производи во категоријата

Холографска ткаенина Spangle Sequin
  • Ново
Оценка на клиентот:

Холографска ткаенина Spangle Sequin

Шасон Текстил ја претставува ткаенината Spangle Sequin Тежината на ткаенината е 95 GSM Блескавиот продолжение и�

DEN 1.00