• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Златни блокови на пастел I“ платно уметност од Крис Паске

Трговска марка ликовна уметност „Златни блокови на пастел I“ платно уметност од Крис Паске

Buyers rating:
DEN 3.33

Износ

Уметник : Крис Пасксебјект : Апстракт Стил : Модерни и современи Производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има златни плоштади и црни линии пискање над позадина на суптилни пастелни полкови. и продолжувањето на студијата со азиските мајстори ја донесе „ovingубовта во светот на пасивните, мирни концепти на Зен и едноставноста на азискиот уметник“. Минимализмот што таа го носи на диво јаболко во нејзините меки треви, флорали, ликови и рачно изработени трудови продолжува да цвета со нови визии, бои и текстурални студии. Многу патувања во Кина ја поттикнаа нејзината желба да научи повеќе за уметничката форма и ја натераа да создаде животна средина во планините на Централна Калифорнија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Златните плоштади и црните линии се пискаат над позадината на суптилните пастелни точки на полкови.

Карактеристики

Производи во категоријата

Санрио Куроми Автомобил Перница Каваи Мимелоди Цртан Филм Кадифен Перница Перница Автомобил Потпирач За Глава Безбедносен Ремен
  • Ново
Оценка на клиентот:

Санрио Куроми Автомобил Перница Каваи Мимелоди Цртан Филм Кадифен Перница Перница Автомобил Потпирач За Глава Безбедносен Ремен

Категорија : Автомобил Перница материјал : ПП памукстил : цртан филм боја : Mymelody Color : куромикуроми лумбал�

DEN 0.67
Инктастик Ау, Шакс
  • Ново
Оценка на клиентот:

Инктастик Ау, Шакс

Шукс! Пченка На Кочан Дете Фустан Прави смешен подарок за туш за бебиња за земјоделците! Инктастик Ау, Шу

DEN 1.67
Пенкиј Јога Панталони Женски Хеланки Јога Панталони Со Висок Струк Вежба За Вежбање Каприс За Секојдневни Летни Панталони Црни
  • Ново
Оценка на клиентот:

Пенкиј Јога Панталони Женски Хеланки Јога Панталони Со Висок Струк Вежба За Вежбање Каприс За Секојдневни Летни Панталони Црни

Женски Хеланки Јога Панталони Со Висок Струк Вежбање Каприс За Секојдневни Летни Панталони Карактерис�

DEN 0.33
Торби Торба За Полнење Бонбони Со Врвки-Трик или Третирајте Кеси од Неткаен материјал Преносни Добри Чанти За Деца Ги Фаворизира
  • Ново
Оценка на клиентот:

Торби Торба За Полнење Бонбони Со Врвки-Трик или Третирајте Кеси од Неткаен материјал Преносни Добри Чанти За Деца Ги Фаворизира

краток опис не е достапен Прекрасна вештерка : Оваа чанта додава уникатно чувство во вашиот ентериер со

DEN 303.84
Дизни Помлад Мики Маус Смешен Комуникатор Со Светла И Звуци, Официјално Лиценцирани Детски Играчки За Возрасти, Подароци И Подароци
  • Ново
Оценка на клиентот:

Дизни Помлад Мики Маус Смешен Комуникатор Со Светла И Звуци, Официјално Лиценцирани Детски Играчки За Возрасти, Подароци И Подароци

Сега, обожавателите На Дизни Јуниор можат да му дадат повик На Мики Маус и да ги стават Своите Забавни ав

DEN 0.67
Преживее Стил плус Мало Момче Машки Обични Панталони Почва Лабава Памучна Постелнина Цути Машки Јога Панталони Греди Панталони
  • Ново
Оценка на клиентот:

Преживее Стил плус Мало Момче Машки Обични Панталони Почва Лабава Памучна Постелнина Цути Машки Јога Панталони Греди Панталони

Сезона : Четири Сезони Пол : Мажи Повод : Секојдневен, Плажа Материјал : Памук Стил : Секојдневен, Плажа Од�

DEN 639.20
Бела Вита Хелена Слауч Чизми
  • Ново
Оценка на клиентот:

Бела Вита Хелена Слауч Чизми

Елена од Бела Вита ги има оние совршено лигави детали за вратилото што добија интензитет минатата Fall и п

DEN 1.00
Вајт-Роџерс Фан Контрола 5Д51-35
  • Ново
Оценка на клиентот:

Вајт-Роџерс Фан Контрола 5Д51-35

Заменете го оштетениот или неисправниот дел со Овој Вентилатор и Ограничете ја Контролата 5"...

DEN 1.00