• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Maple Springs Retreat“ Canvas Art by Geno People

Трговска марка ликовна уметност „Maple Springs Retreat“ Canvas Art by Geno People

Buyers rating:
DEN 2601.60

Износ

Уметник : Geno Peoplessubject : Пејзаж-аперестил : Куќа на производ Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има две згради од двете страни на рамката со месечината погоре. Гено е роден во Панама Сити Флорида и е е Цртеж уште од мало дете. Бидејќи е најстариот од пет момчиња, тој е благословен да го наследи уметничкиот ген што е предаден на најстарото дете во последните четири генерации. Без формална обука, тој се гордее со можноста да постигне совршенство. Тој исто така верува дека неговата сила во неговите уметнички дела се постигнува со тоа што е многу разноврсен уметник. Canено народите „Maple Springs Retreat“ Canvas Art.

Карактеристики

Производи во категоријата