• Ново
Трговска марка ликовна уметност 'Линколн Небраска Скајлин wb-bw' платно уметност од Марлен Вотсон, бел мат, дрвена рамка

Трговска марка ликовна уметност 'Линколн Небраска Скајлин wb-bw' платно уметност од Марлен Вотсон, бел мат, дрвена рамка

Buyers rating:
DEN 0.67

Износ

Уметник : Марлен Вотсонјубјект : Пејсови на пејзаж : Современа трговска марка ликовна уметност 'Линколн Небраска Скајлин wb-bw' платно уметност од Марлен Вотсон, бел мат, дрвена рамка : уметник : Марлен Вотсон. Тема : пејзажи. Стил : современ. Тип на производ : Рамка од дрво, бела матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има црно -бело дизајнирана силуета на Линколн, Небраска небото. Печатење на giclee под акрилик во рамка од дрво. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матично и доаѓа во рамка од дрво. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Карактеристики

Производи во категоријата