• Ново
Трговска марка ликовна уметност рамената фустан црвена n црна платно уметност од Родерик Стивенс

Трговска марка ликовна уметност рамената фустан црвена n црна платно уметност од Родерик Стивенс

Buyers rating:
DEN 0.33

Износ

Подготвени да се претставиме без обележја, кои се прикажани во различни големини, ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има црвено-црно рамо фустан против апстрактна позадина. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Карактеристики

Производи во категоријата

Трговска марка ликовна уметност кубистичка гола портокалова и виолетова платно уметност од Кетрин Абел, златна украсна рамка
  • Ново
Оценка на клиентот:

Трговска марка ликовна уметност кубистичка гола портокалова и виолетова платно уметност од Кетрин Абел, златна украсна рамка

Подготвени да се претставиме без обележја за презентација во различни големини, ова подготвено да виси

DEN 3007.36