• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Полноќни лисја II“ платно уметност од Меган Мегер

Трговска марка ликовна уметност „Полноќни лисја II“ платно уметност од Меган Мегер

Buyers rating:
DEN 1.67

Износ

Уметник : Megan Meaghersubject : Сè уште начин на живот : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има бела гранка над црна позадина. Истакнати бои : црна, сива, сина, бела светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Бела гранка над црна позадина.

Карактеристики

Производи во категоријата

Винвуд студио типографија и цитати wallидни уметности платно печати „насмевка искра сјај“ Инспиративни цитати и изреки - злато,
  • Ново
Оценка на клиентот:

Винвуд студио типографија и цитати wallидни уметности платно печати „насмевка искра сјај“ Инспиративни цитати и изреки - злато,

Smile Sparkle Shine, е вешто направено модерно уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна златна боја, ов�

DEN 303.20
Семејната фраза „Ступел Индустри“ сака да се преиспита, но мама родител цитат од платно wallидна уметност дизајн од Дафне Полсели,
  • Ново
Оценка на клиентот:

Семејната фраза „Ступел Индустри“ сака да се преиспита, но мама родител цитат од платно wallидна уметност дизајн од Дафне Полсели,

Нашето испружено платно е создадено со само највисоки стандарди Ние печатиме со високо квалитетни маст

DEN 1055.84