• Ново
Рејтер млечни производи 1% ниско -масно култивиран квартал од матеница - контејнер

Рејтер млечни производи 1% ниско -масно култивиран квартал од матеница - контејнер

Buyers rating:
DEN 1.67

Износ

Reiter Dairy 1% Cultured Buttermilk е совршена матеница со малку маснотии за покачување на вашите печива и омилени рецепти. Обидете се да печете со оваа култивирана матеница со ниски мачки за да ги направите вашите бисквити, палачинки од матеница, пченка или колачи дополнителни влажни и меки, или користете ја за да направите домашен леб од матеница. Постигнете за Reiter Dairy 1% Cultured Buttermilk за да го направите омиленото домашно облекување на ранчот на вашето семејство, или уживајте во тоа како силен пијалок. Оваа култивирана матеница од 1% со низок матечен матеница е одлична замена за малку матечен матеница за да ги осветли рецептите што повикуваат на производи од матеница. Овој квартен сад со култивирана матеница со низок матечен матеница е лесен за вклопување во фрижидер и ви дава доволно за да ги направите вашите омилени рецепти. Фармер во сопственост. Заедницата сакана. Reiter Dairy им обезбедува на семејствата здрави вкусни млечни производи уште од 1933 година. Фармер во сопственост. Заедницата сакана.? Хранливи и вкусни. Млекарница со висок квалитет.

Карактеристики

Производи во категоријата