• Ново
Млека чиста 1% млеко со малку маснотии, половина галон

Млека чиста 1% млеко со малку маснотии, половина галон

Buyers rating:
DEN 69.28

Износ

Вкусно пробиотичко млеко, млечно негување на ацидофилус 1% млеко со маснотии е одлично во висока чаша или во житни култури за појадок. Комбинирајќи 1% млеко со малку маснотии со културите Lactobacillus acidophilus и Bifidobacterium кои помагаат во поддршката на здравјето на дигестивниот систем, млекото за негување млеко нуди 8 грама протеини и 25% од дневната вредност за калциум по порција. Како и сите млеко млеко, постојано се тестираат со квалитетно тестирање за да се обезбеди чистота пред да биде ладно од вашата доверлива млекара. И на 110 калории по порција, млекото млеко од ацидофилус е одличен пијалок за појадок или освежувачка ноќна закуска за целото семејство. Еден (1) половина галон млечна негување на ацидофилус 1% млеко со маснотии. Пробиотично ацидофилус млеко што содржи култури кои поддржуваат здраво варење. 8 грама протеини, 25% од дневната вредност на калциум и 110 калории во секоја порција. 15% од дневната вредност на витамин А и 10% од дневната вредност на витамин Д по порција. Постојано тестирано со квалитет за да се обезбеди чистота. Студено од млечни фарми во Мејфилд.

Карактеристики

Производи во категоријата

Хиланд 1% млеко со малку маснотии, qt
  • Ново
Оценка на клиентот:

Хиланд 1% млеко со малку маснотии, qt

Хиланд 1% млеко со малку маснотии потекнува од локални млечни фарми и не содржи хормони за вештачки раст.

DEN 271.84