• Ново
Хиланд 1% култивирана матеница со малку маснотии, Флорит Оз

Хиланд 1% култивирана матеница со малку маснотии, Флорит Оз

Buyers rating:
DEN 0.67

Износ

Уживајте во вкусот на Хиланд маснотии од маснотии. Изработено од млеко од одделение, содржи само 1% млеко и е одличен извор на калциум. Нашата матеница со низок мамки е пастеризирана, хомогенизирана и додаде витамин А & Д. Користете го за готвење, печење, маринирање и многу повеќе. Хиланд Дајер е роден во срцето на Америка, почнувајќи со мало стадо крави и неколку камиони кои доставуваат млеко од свежо свежо на локалните намирници. Денес, ние продолжуваме гордо да ги поддржуваме заедниците во кои живееме и на деловните активности чии клиенти се потпираат на нашите здрави производи секој ден. Исто како што се врати во 1938 година, нашата компанија сè уште ја водат луѓе чиј професионален живот е посветен на индустријата. И нашата страст кон овој бизнис се протега од нашиот претседател до нашите семејства на фарма и сè до возачите на нашата флота за испорака. Хиланд маснотии со малку маснотии : 1% млеко. Додадено витамин А & Д. Одделение млеко. Пастеризирана. Хомогенизиран.

Карактеристики

Производи во категоријата