• Ново
БРИЏСТОУН ДУЕЛЕР НА РЕВО П245 75Р 109Т БУВ Сигурен Сите Теренски Гуми БР 2457516

БРИЏСТОУН ДУЕЛЕР НА РЕВО П245 75Р 109Т БУВ Сигурен Сите Теренски Гуми БР 2457516

Buyers rating:
DEN 1885.92

Износ

Дуелерот А/Т РЕВО 2 е лесна гума за камиони на Бриџстоун на Терен/Надвор од Патот, развиена за возачите на Теренци или пикап. Дизајниран да ја комбинира способноста за сите терени и способноста на патот. Соединенијата на шарите фино подесени за големини се обликувани во симетрична шема со стабилни блокови на рамената за да се подобри управувањето на патот и влечењето надвор од патот. Дуелерот А/Т РЕВО 2 обезбедува влечење преку целата година во суви, влажни и зимски услови. Отворените раменици ја зголемуваат влечната сила на лабавите површини и помагаат да се евакуира водата за да се подобри влажната влечна сила. Зачекори внатре во засеците на рамената, видов забни средни жлебови и инженерски шипки низ шарата зголемете го бројот на рабови на гризење за да ја подобрите влечната сила во снегот. Бриџстоун нуди гаранција за облека од 50.000 милји со овој модел. Бриџстоун дуелер а/т рево 2 (еко) П245/75Р16 109т був Цела сезона Гума Одговара : 2011-14 Тојота Такома База 1990-98 Шевролет К1500 ВТ 1999-2001 Шевролет Силверадо 1500 ЛТ 2002-03 Шевролет Силверадо 1500 ВТ 2007-08 џип wrangler неограничен x 2021 TOYOTA TACOMA ПАТЕКА 2005-10 Toyota Tacoma Пред Тркач 2018 Џип Wrangler Jk Неограничен Спорт 2017-20 Toyota tacoma trd pro 2004-06 Chevrolet silverado 1500 хибрид 1999-2000 FORD RANGER XLT 2022-23 Тојота такома ср5 2005 шевролет ТАХО ЛС 2001 Тојота Такома База 2007 Шевролет Силверадо 1500 Класичен Хибрид 1999 Шевролет к1500 Приградски Лт 2016 тојота такома СР5 2006-08 Шевролет Експрес 1500 лт 2000-01 шевролет приградски 1500 Лт 1997-2001 доџ рам 1500 Ларами 2001-03 Форд Ренџер Еџ 1999-2001 Гмц Сиера 1500 СЛЕ 1994-96 Доџ Рам 1500 База и повеќе-додадете го ВАШЕТО ВОЗИЛО Во нашиот додаток за вклопување За да проверите.

Карактеристики

Производи во категоријата