• Ново
Тојо Опен Кантри Х Т 235 70Р 108С ХЛ А С Гуми За Сите Сезони

Тојо Опен Кантри Х Т 235 70Р 108С ХЛ А С Гуми За Сите Сезони

Buyers rating:
DEN 3.33

Износ

Toyo Open CARTY H/TFEAURTES И Придобивкисите временски услови влечење подобрено ракувањеодолго трајно ниво на бучава од патиштата со намалено ниво На бучава Од патиштата преглед На Отворената Земја На Тојо H / T е терен на автопат, гума за сите сезони произведена за Теренци и лесни камиони. Има и некои големини на патнички возила. Тојо нуди гаранција од 50.000 милји со лесни големини на камиони и гаранција за абење на шарите од 60.000 милји со големини На П-метрика (патнички возила и Теренци).Гумата нуди извонредно влечење на сите временски услови. Деталите за пиење со повеќе бранови со целосна длабочина ја зголемуваат способноста за зафаќање на суви, влажни и зимски временски услови. Подоброто влечење овозможува гумата безбедно да работи цела година. Двата широки периферни жлебови ефикасно се спротивставуваат на ситуациите на хидропланирање со евакуација на вода и кашест снег од под стапалото на гумата. Благодарение на шипките со целосна длабочина, гумата нуди безбедно возачко искуство во текот на целиот свој живот.Моделите периферни жлебови ја подобруваат одговорноста на управувачот и стабилноста на возењето. Тие овозможуваат остатокот од дизајнот на шарата да одржува постојан контакт со патот што ја подобрува контролата на гумите. Ја прицврстува гумата од притисокот на возењето што влијае на неа и промовира брз и прецизен одговор на управувањето на упатствата на возачите. Како резултат на тоа, возачот е во состојба самоуверено да ја контролира гумата. Дизајнот на шарата на рамото, исто така, ја одржува гумата близу до површината на патот. Тој нуди дополнителни рабови за гризење за време на свиоци и маневрирање, обезбедувајќи безбедност за време на погонот.Соединението за гуми отпорно на абење и деталите за пиење на шарата на шарата работат заедно за да гарантираат подолг век на траење на шарата. Соединението отпорно на абење значително ја забавува стапката на абење на шарата, го продолжува животниот век на шарата. Шипките со целосна длабочина подеднакво го распределуваат притисокот при возење долж областа на шарата. Ова спречува формирање на неправилни обрасци на абење преку површината на шарата, продолжувајќи ја употребливоста на гумите. Комбинацијата од двете ја прави гумата многу исплатлива.Отворената Земја H/T промовира тивко возачко искуство. Дизајнот на шарите со симетричен променлив дизајн на шарите го намалува шумот на патот што се слуша во кабината на возилата. Тие ја негираат бучавата од патот што се создава за време на погонот со создавање звучна фреквенција што ги откажува звучните бранови. Резултатот е пријатно и удобно возење. Големина : 235/70Р17. Сезона : Цела Сезона. Перформанси : Автопат. Тип на автомобил : Камион/ТЕРЕНЕЦ. Опсег на оптоварување : XL. Производот Може Да Варира Од Сликата. Гума Раб Не Се Вклучени.

Карактеристики

Производи во категоријата

AMERITRAC Tr P265 70R 113H BSW СИТЕ СЕЗОНСКИ ГУМИ
  • Ново
Оценка на клиентот:

AMERITRAC Tr P265 70R 113H BSW СИТЕ СЕЗОНСКИ ГУМИ

ГЕНЕРАЛ AMERITRAC Tr P265 / 70 R17 113 H BSW Цела Сезона Големина На Гумите : 265 / 70 R17 Сезона : Цела Сезона Перформанси : Це

DEN 2524.16
Карлајл Бадлендс ХТР АТВ ТИР-25Х10-3*
  • Ново
Оценка на клиентот:

Карлајл Бадлендс ХТР АТВ ТИР-25Х10-3*

BADLANDS XTR 6 ply радијална градежна гума ги апсорбира опасностите од патеката со својот солиден дизајн Обезб�

DEN 4078.08
Кросвинд ХП 215 55Р Патничка Гума
  • Ново
Оценка на клиентот:

Кросвинд ХП 215 55Р Патничка Гума

Гума за сите сезони за изведба, HP010 Од Crosswind најчесто се користи на купеа, компакти, седани, CUVs и Теренци б�

DEN 1.33
Нокиан Ротиива НА 255 70Р Т Гума
  • Ново
Оценка на клиентот:

Нокиан Ротиива НА 255 70Р Т Гума

Цела сезона, гума за сите терени, Ротивата На Нокиан им нуди на возачите одлична стабилност и одговор на

DEN 2255.68
Гудјер Вранглер СР-Гума 255 65Р С
  • Ново
Оценка на клиентот:

Гудјер Вранглер СР-Гума 255 65Р С

Гудјер Вранглер СР255 / 65Р16 106 С Големина На Гумата : 255 / 65Р16 Сезона : Цела Сезона Перформанси : Автопат Тип н

DEN 1640.00