• Ново
Ултра внатрешна боја и буквар во боја во еден, галон

Ултра внатрешна боја и буквар во боја во еден, галон

Buyers rating:
DEN 575.04

Износ

Украсете го вашиот простор со ултра внатрешна боја и буквар за внатрешни работи. Овој производ со врвен квалитет нуди одлична покриеност и е многу издржлив и чистак. Оваа подготвена за употреба wallидна боја се состои од боја и буквар, така што може да се примени директно на повеќето претходно насликани или неоткриен сув ид, гипс, asonидање и не-крваво дрво без употреба на посебен буквар. Одредени површини може да бараат подготовка и повеќе од еден слој на боја. Достапно во рамни, сатенски и полу-сјајни завршувања, оваа земја бела боја може да се користи на правилно подготвени внатрешни wallsидови, трим и тавани. Може да се нанесе со четка, ролери или распрскувач без воздух. Оваа боја се суши на допир за еден час и може да се повтори после два часа. 1 галон ќе покрие околу 400 квадратни метри ултра внатрешна боја и буквар за внатрешни работи во еден, 1 галон тип : боја и буквар. Големина и покриеност : 1 гал, опфаќа до 400 квадратни метри чисти раце и алатки со топла, вода со сапуница, веднаш избришете ги истурите и распрскувачите со влажна крпа. Изберете од бои : антички бело, земја бела, замрзната мока, навахо бела, платина прстен.

Карактеристики

Производи во категоријата