• Ново
Lidden Едно палто за внатрешна боја и буквар, античко бело сиво, 1-кварта, лушпа од јајце

Lidden Едно палто за внатрешна боја и буквар, античко бело сиво, 1-кварта, лушпа од јајце

Buyers rating:
DEN 223.52

Износ

Внатрешноста на Glidden® Еден палто е боја за супер-премиум, која обезбедува во една покриеност на палтото*, исклучителна завршница за криење и дамки. Оваа формула со низок мирис/ низок VOC има одлична чистаност, така што таа стои до чести чистење. Идеално за употреба на правилно подготвени внатрешни wallsидови, тавани или трим составени од нов или претходно насликан сув wallид, гипс, asonидање, дрво и метал. Достапно во рамни, лушпи од јајце, полу-сјајни шеини. Внатрешна течна боја + буквар*. 100% акрилик. Најдобро скриј и покривање до 100 квадратни метри по квар. Одлична миење. Овозможува облога отпорен на мувла. Низок VOC, низок мирис; Суво време 30-60 минути, повторно 2-4 часа. Достапно во избраната палета на нашите најпопуларни бои.

Карактеристики

Производи во категоријата