• Ново
Карат Т.Г.В. Перница-Кат Моисанит и Карат Т.В. Diamond 14kt жолто злато невестински сет

Карат Т.Г.В. Перница-Кат Моисанит и Карат Т.В. Diamond 14kt жолто злато невестински сет

Buyers rating:
DEN 1.33

Износ

Сите најскапоцени моменти на loveубовта блескаат низ овој романтичен сет на Миабела Моисанит и Дијамант. Изработено во скапоцено жолто злато, прстенот за ангажман има треперлива перница, сет, создаден бел моисанит скапоцен камен (7,5 x 7,5мм) со 22 дијаманти со путер, поставени од пеперутка (G-H, I1-I2) наредени на неговиот шалци. За да ги придружувате вашите завети, соодветниот свадбен бенд наречен со 25 кружни, дијаманти поставени од Buttercup (G-H, I1-I2) го комплетира овој прекрасен изглед. Засилен со висок полски сјај, овој гламурозен сет на Моисанит и Дијамант невести е оној што ќе го носи со голема гордост. Направено во 14 кт жолто злато. 2 КТ. Т.Г.В. Создаде бел моисанит. 1/4 ct. Т.В. Дијамант. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I1-I2. Перница и камења со кругови. Камења поставени од путер и путер. 2-парчен невестински сет. Вкупна ширина на опсегот : 3,4 мм. Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци. Накит Миабела : Со над 30 години искуство во создавање фин накит, Миабела го има она што го барате за да обележите посебна пригода со нешто што искра. Миабела - Хармонија во накит.

Карактеристики

Производи во категоријата

Уникатен прстен во сребро од сребро
  • Ново
Оценка на клиентот:

Уникатен прстен во сребро од сребро

Овој едноставен, 7мм опсег на цврсто сребро сребро е совршен за него или неа Неговата хипополиш финиш ну�

DEN 2.00