• Ново
Филтерот За Моторно Масло Одговара изберете: -ДОЏ ЧЕЛИНЏЕР, ДОЏ ВАЈПЕР СРТ-10

Филтерот За Моторно Масло Одговара изберете: -ДОЏ ЧЕЛИНЏЕР, ДОЏ ВАЈПЕР СРТ-10

Buyers rating:
DEN 66.72

Износ

Филтрите ЗА Масло WIX обезбедуваат одлична заштита на моторот користејќи конвенционални, синтетички или синтетички мешани моторни масла, како што е препорачано од производителот НА возилото OE, за нормални и тешки услови за возење, како што се сообраќај за запирање и одење, земјени патишта, градилишта, кратки патувања и меѓудржавни патувања. Викс филтрите се препорачуваат за интервали ЗА промена на маслото ОД ОЕМ и филтерот, обично од 3.750 до 10.000 милји, а не да надминуваат 12 месеци. Овој филтер заробува до 50% повеќе нечистотија и загадувачи отколку Заштита со најдобра комбинација на капацитет и ефикасност за тешки услови. Кога е применливо, ФЛЕКСИБИЛНИОТ силиконски вентил против одводнување WIX штити од суво палење на моторот покрај традиционалниот интервал за промена на филтерот. Лабораториски Тест Перформанси НА ISO 454812 18 грама нечистотија (WIX 51515), 99% ефикасен на 23 микрони (Врз ОСНОВА НА WIX 51515, WIX 51356, WIX 57060) Филтер За Моторно Масло Одговара Изберете : 2016-2017 DODGE CHALLENGER 8 Cyl 6.2 L 2008,2010 DODGE VIPER SRT-10 10 цил 8.4 Л 2009,2013-2017 ИЗБЕГНУВАЈТЕ вајпер 10 цил 8.4 л и повеќе - додадете го вашето возило во НАШИОТ ДОДАТОК ЗА ВКЛОПУВАЊЕ ЗА ДА ПРОВЕРИТЕ.

Карактеристики

Производи во категоријата

Филтер за масло WL7100
 • Ново
Оценка на клиентот:

Филтер за масло WL7100

ВИКС СпинНа Филтер За Подмачкување Филтрите ЗА Масло WIX обезбедуваат одлична заштита на моторот корист�

DEN 114.72
Филтер За Воздух 46766
 • Ново
Оценка на клиентот:

Филтер За Воздух 46766

ВИКС Радијален Печат Внатрешен Воздух WIX HD Филтрите за Воздух имаат премиум медиуми за филтрирање со пр�

DEN 2.00
Хидраулични 57120
 • Ново
Оценка на клиентот:

Хидраулични 57120

WIX Кертриџ Хидрауличен Метален Канистер F WIX HD Хидрауличните Филтри имаат премиум медиуми специфични за

DEN 0.67
Филтер за масло WL10109
 • Ново
Оценка на клиентот:

Филтер за масло WL10109

ВИКС СпинНа Филтер За Подмачкување Филтрацијата е основа на ефективна програма за одржување, помагајќи

DEN 367.84
Филтер За Масло 57936
 • Ново
Оценка на клиентот:

Филтер За Масло 57936

ВИКС СпинНа Филтер За Подмачкување Филтрацијата е основа на ефективна програма за одржување, помагајќи

DEN 0.33
Филтер За Воздух 42338
 • Ново
Оценка на клиентот:

Филтер За Воздух 42338

Викс Филтер За Воздух WIX HD Филтрите за Воздух имаат премиум медиуми за филтрирање со прескокнување на пл

DEN 1.33
Филтер За Воздух Во Кабината 49979
 • Ново
Оценка на клиентот:

Филтер За Воздух Во Кабината 49979

Викс Кабина Воздушен Панел Филтрите за Воздух во Кабината ВИКС го отстрануваат поленот, прашината, саѓи

DEN 3.33
XP WP10084XP WI XP Кабина Воздушен Панел
 • Ново
Оценка на клиентот:

XP WP10084XP WI XP Кабина Воздушен Панел

Wix XP Кабина Воздушни Панели : 1320 Ford Fusion, 1320 Линколн MKZ, 1522 Ford Edge, 1618 Линколн MKX, 1720 Линколн Континентал, 1920 Ford

DEN 0.33
Филтер За Воздух 46251
 • Ново
Оценка на клиентот:

Филтер За Воздух 46251

Викс Филтер За Воздух WIX HD Филтрите за Воздух имаат премиум медиуми за филтрирање со прескокнување на пл

DEN 1.67
Филтер За Воздух 46652
 • Ново
Оценка на клиентот:

Филтер За Воздух 46652

ВИКС Радијален Печат Надворешен Воздух WIX HD Филтрите за Воздух имаат премиум медиуми за филтрирање со п�

DEN 0.67
Филтер За Масло 57012
 • Ново
Оценка на клиентот:

Филтер За Масло 57012

ВИКС СпинНа Пренос Филтер WIX HD Филтрите за Масло обезбедуваат супериорна заштита на моторот со висок кв�

DEN 3.00
Филтер За Масло 51359
 • Ново
Оценка на клиентот:

Филтер За Масло 51359

ВИКС СпинНа Филтер За Подмачкување WIX HD Филтрите за Масло обезбедуваат супериорна заштита на моторот со

DEN 114.72
Wi 152mp Филтер За Масло
 • Ново
Оценка на клиентот:

Wi 152mp Филтер За Масло

Продаден Поединечно Овој Производ Е Дизајниран И Изработен Од Wix Filtr Ld Со Класичниот Изглед, Вистинскит�

DEN 1.67
Филтер За Воздух 46257
 • Ново
Оценка на клиентот:

Филтер За Воздух 46257

Викс Филтер За Воздух WIX HD Филтрите за Воздух имаат премиум медиуми за филтрирање со прескокнување на пл

DEN 692.16
Филтер За Воздух 42671
 • Ново
Оценка на клиентот:

Филтер За Воздух 42671

Викс Филтер За Воздух WIX HD Филтрите за Воздух имаат премиум медиуми за филтрирање со прескокнување на пл

DEN 845.12