• Ново
4-Акорд Земја Песна

4-Акорд Земја Песна

Buyers rating:
DEN 287.84

Износ

(Лесна Гитара). Серијата Strum & Sing обезбедува исклучен и спарен пристап кон вашите омилени песни само акордите и текстот, без ништо фенси. Овие аранжмани за лесно свирење се дизајнирани и за аспиранти и за професионални музичари. 40 класици според најголемите ѕвезди во земјата се прикажани во оваа збирка аранжмани со само четири акорди во секоја песна : Breakи Скршено Срце (Не Кажувај Ми Го Срцето) * Момче По Име Сју * Засекогаш И Засекогаш, Амин * Коцкарот * Џамбалаја (На Бајоу) * Малку Помалку Разговор И Многу Повеќе Акција * Јас И Боби Мекги * Фала Му На Бога Што Сум Селско Момче * Широко Отворени Простори * и многу повеќе. * ИСБН : 9781480312586 • Формат : Мека • Датум На Објавување : 2013-09-01.

Карактеристики

Производи во категоријата

Скали За Млади Виолисти
  • Ново
Оценка на клиентот:

Скали За Млади Виолисти

Приквелот на широко користените Ваги На Барбара Барбер за Напредни Виолисти е тука! Скали За Млади Виол�

DEN 192.64
Алфред Алфред Тапан Метод Книга ДВД
  • Ново
Оценка на клиентот:

Алфред Алфред Тапан Метод Книга ДВД

Методот на Тапан на алфред е идеална алатка за настава која ќе помогне да се подготват почетните играчи

DEN 284.96
Искачување По Планината, Деца
  • Ново
Оценка на клиентот:

Искачување По Планината, Деца

Лери Шекли го позајмува својот златен допир на овој традиционален духовен со инкорпорирање на забавно �

DEN 0.33
Скршена Тишина: Зборувајте Дека Музиката Зборува: Пренесување На Дувачки Оркестар Музика Во Њу Орлеанс Традиционалниот Начин
  • Ново
Оценка на клиентот:

Скршена Тишина: Зборувајте Дека Музиката Зборува: Пренесување На Дувачки Оркестар Музика Во Њу Орлеанс Традиционалниот Начин

Учењето да свирите на уво е единствен дел од тоа да станете музичар во Њу Орлеанс Овој проект за животна

DEN 480.00
Студија За Звук: Потпевнување
  • Ново
Оценка на клиентот:

Студија За Звук: Потпевнување

Потпевнувањето е сеприсутен и секојдневен чин што многумина од нас го изведуваат Фактот дека често пот�

DEN 0.67
Ричард Мар Колекција
  • Ново
Оценка на клиентот:

Ричард Мар Колекција

(Лесно Пијано Личност) Лесни аранжмани на 13 одлични радио спојници од овој поп баладер, вклучувајќи : Анџ

DEN 201.60
Тривиум-Гитара Таб Антологија
  • Ново
Оценка на клиентот:

Тривиум-Гитара Таб Антологија

(Гитара Снимени Верзии) 15 песни кои ја опфаќаат речиси 20годишната кариера на овој треш метал бенд Од Фло�

DEN 2.00