• Ново
Скали За Млади Виолисти

Скали За Млади Виолисти

Buyers rating:
DEN 192.64

Износ

Приквелот на широко користените Ваги На Барбара Барбер за Напредни Виолисти е тука! Скали За Млади Виолисти е систем за скали погоден за корисниците кој претставува големи, мелодични мали и хармонични помали ваги со арпеџи. Првите пет Клучеви За Основање (Ц, Д, Е, Ф, Г) воведуваат почетни двојни застанувања во октави, 3-ти и 6-ти, останувајќи на првата позиција. Еднооктавни ваги во двострани октави, 3-ти, 6-ти и хармоници се претставени во сите дванаесет клучеви. Подготвителните вежби за менување, поклонувањето и variмичките варијанти, корисниот круг од 5-ти и Табелата За Напредок ја прават оваа совршена книга за почетна скала за секој студент на виола. • Автор : Барбара Барбер • ИСБН : 9781470619282 • Формат : Мека • Датум На Објавување : 2014-09-01.

Карактеристики

Производи во категоријата

Елвис Присли-Сите Џезирани
  • Ново
Оценка на клиентот:

Елвис Присли-Сите Џезирани

"12 омилени повторно замислени со џез талент" Cover Покритие (Пијано Соло Личност) Во оваа серија, попхитови�

DEN 201.60
Рутлеџ Светска Музичка Педагогија: Светска Музичка Педагогија, Волумен Јас: Образование Во Раното Детство : Образование Во Раното
  • Ново
Оценка на клиентот:

Рутлеџ Светска Музичка Педагогија: Светска Музичка Педагогија, Волумен Јас: Образование Во Раното Детство : Образование Во Раното

Светска Музичка Педагогија, том I : Образованието Во Раното Детство е ресурс за музичките едукатори да г�

DEN 2.33
Жените Од Поп И Рок
  • Ново
Оценка на клиентот:

Жените Од Поп И Рок

За глас и пијано, со акорд симболи и гитара акорд дијаграми (Песна За Пијано / Вокал / Гитара) Оваа колекци

DEN 3.33
Алфред Алфред Тапан Метод Книга ДВД
  • Ново
Оценка на клиентот:

Алфред Алфред Тапан Метод Книга ДВД

Методот на Тапан на алфред е идеална алатка за настава која ќе помогне да се подготват почетните играчи

DEN 284.96