• Ново
Замена REPN100113Q фаровите компатибилни со 2008- Nissan Titan десен патник халоген со сијалички CAPA сертифициран

Замена REPN100113Q фаровите компатибилни со 2008- Nissan Titan десен патник халоген со сијалички CAPA сертифициран

Buyers rating:
DEN 608.96

Износ

PRODUCT SPECIFICSFit : Direct Fit Quantity Sold : Sold individually Type : Composite Color/Finish : Clear Lens Assembly : With bulb(s) Light Source : Halogen Certification : CAPA Certified Replaces OE Number : 260109 FF0 AReplaces Partslink Number : NI2503168 CInterchange Part Number : 260109 FF0 A, NI2503168 Warranty : 1-year unlimited-mileage гарантирана светлина со ОЕ стандарди што се користат во текот на процесот на производство, нашите фарови нудат квалитет на врвно ниво и мир на умот по прифатлива цена, осигурувајќи дека вашето возило може безбедно да го запали патот ноќе или во лошо време. Директна замена во согласност со точките/SAE за вашите оригинални фарови. пожолтување.Ултимален квалитет и безбедност, обезбеден во ISO 9001 : 2000 и QS9000 овластени објекти. и LED фарови достапни кога ОЕ опремени, како и ксенон и халоген. Сертифициран CAPA Произведено од компоненти со врвен квалитет, ова е вашата најдобра опција и ефтина замена за вашите потреби за обнова, поправка и одржување - производ за замена на ОЕ за вашиот оштетен или стариот фабрички дел.compatiational со следниве возила : Позиција : Десно2008-2015 Титан Титан Точно одговара на OEM# : 260109 FF0 A и Parts Link# : NI2503168. CAPA сертифицирани (донесени строги стандарди за квалитет). CAPA сертифициран. Халоген. Со сијалица (и). Јасни леќи. Композитен. Фабрички запечатени - сосема ново во кутија. Титан 08-15 глава ламба RH, склопување, халоген - Капа. Одговара Изберете : 2008-2015 Nissan Titanand More - Додадете го вашето возило во нашиот фит -додаток за да проверите.

Карактеристики

Производи во категоријата