• Ново
Трговска марка ликовна уметност „пистата мода 1“ платно уметност од Мариета Коен уметност и дизајн

Трговска марка ликовна уметност „пистата мода 1“ платно уметност од Мариета Коен уметност и дизајн

Buyers rating:
DEN 704.00

Износ

Уметник : Мариета Коен Уметност и дизајн Субјект : People Style : Modern & Modernively Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија се одликува со жена која се соочува далеку од белата сцена. Истакнати бои : Бели, сиви, црни некои од моите најрани спомени се однесуваат на цртање и сликање. Роден сум и пораснав во комунистичката Бугарија, каде не беше можна можност за индивидуално креативно изразување. Јас сè уште јасно се сеќавам на возбудувањата на радоста и желбата со кои очекував лекции за цртање. На дванаесетгодишна возраст веќе решив да станам уметник - не најдобриот избор за тие денови. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Некои од моите најрани спомени се однесуваат на цртање и сликање. Роден сум и пораснав во комунистичката Бугарија, каде не беше можна можност за индивидуално креативно изразување. Јас сè уште јасно се сеќавам на возбудувањата на радоста и желбата со кои очекував лекции за цртање. На дванаесетгодишна возраст веќе решив да станам уметник - не најдобриот избор за тие денови. - жена што се соочува далеку од бела сцена.

Карактеристики

Производи во категоријата