• Ново
Цврсто 14к Жолто Злато Создаде Симулиран Сафир И ЦЗ Менс Прстен

Цврсто 14к Жолто Злато Создаде Симулиран Сафир И ЦЗ Менс Прстен

Buyers rating:
DEN 0.33

Износ

Материјал : Примарна Чистота : 14кфиниш : Полиран И Четкаст Тип_1 : Симулиран Сафир, Симулирана Лабораторија Создаден Тип На Камен_2 : Симулирана Количина На Цстоун_1 : 1стоун Количество_2 : 6бенд Ширина : 2,1 до 11,3 мм (заострена)Камена Тежина_1 : 4,5 цтстоун Тежина_2 : 0,015 цтфеатура : процес на цврсто производство : леано материјал : Примарно : Златна Комплетност : Комплетна (Вклучени Се Сите Камења)Голема : Ностонска Форма_1 : Перница Облик_2 : Тркалезна Големина на Камен_1 : 10 ммстоун големина_2 : 1,5 мм дебелина : < 1 Ммвит на ставка : 2,1 до 11,3 мм (заострено)Гравирање : Не препорачан Тип На Производ : Накит Тип На накит : Прстени Продадени По Единица : Секој Пол : Машки Материјал : Примарна Боја : Тип На Пожолтување : Скапоцен Камен карактеристика 2 : Метод на Создавање отворен камен_1 : креирана симулирана Лабораторија метод на создавање камен_2 : симулирано вистинско Злато Од 14к : Овој Прстен може да Се изработи И По ваш Избор На Цврсто 14к бело, жолто или розово злато За Иста Цена. Прстените на голдија се печат со "14К" како симбол на автентичност и ветување за исклучителен квалитет. 14к златото нема да оксидира или обезбојува. Носете го овој прстен секој ден, насекаде!. ДЕТАЛИ : овој прстен има ааа квалитетна кубна цирконија. ЦЗ се рачно поставени, високо полирани во цврста/вистинска златна поставка од нашите искусни златари. НАДГРАДБА НА ВИСТИНСКИ ДИЈАМАНТИ : Доколку се побара, можеме да ја монтираме и оваа ставка со симулирани дијаманти. Ве молиме контактирајте не за цените. ПОДГОТВЕН ЗА ПОДАРОК : за себе или за некој близок, овој вистински златен златен прстен од 14к е совршен подарок за родендени, годишнини, дипломи, свадби, свршувачки, невестински забави, Денот на Мајката, Денот На Вљубените, Божиќ или само за да кажете "те сакам."Тоа е совршена алтернатива за симулирани дијаманти ископани на земја и двојки, како и прстен" безбеден за одмор"," секојдневен "прстен и/или прстен" ветување". ВАШЕТО ЗАДОВОЛСТВО : вашето купување е придружено со 30 ден, без проблеми, гаранција за враќање на парите и пристигнува со бесплатен подарок. Во случај да не сте задоволни со купувањето после тоа, ве молиме контактирајте не директно. Ние сме компанија со седиште ВО САД и се гордееме со супериорната услуга за клиенти.

Карактеристики

Производи во категоријата

Скапоцен Камен Крал 18к Жолто Позлатен Сребрен Веренички Прстен Од 3 Камења Поставен Со Засекогаш Брилијантен Моисанит Од Чарлс
  • Ново
Оценка на клиентот:

Скапоцен Камен Крал 18к Жолто Позлатен Сребрен Веренички Прстен Од 3 Камења Поставен Со Засекогаш Брилијантен Моисанит Од Чарлс

Нашиот Бренд : Четири Генерации, од 1903 година нашето семејство се гордее со испорака на највисок квалит�

DEN 1.00
3 8КТВ-ДИЈАМАНТСКИ МОДЕН ПРСТЕН
  • Ново
Оценка на клиентот:

3 8КТВ-ДИЈАМАНТСКИ МОДЕН ПРСТЕН

Тип на Благороден Метал : 10кт Жолто Злато Прибл Грам Тежина : 4.115 Вкупно Скапоцен Камен Карат Тежина : 3 / 8 �

DEN 0.33