• Ново
Скапоцени Ѕвезди 14к Позлатен Сребрен Полиран Шарм Со Кабелски Синџир Исполнет Со Злато

Скапоцени Ѕвезди 14к Позлатен Сребрен Полиран Шарм Со Кабелски Синџир Исполнет Со Злато

Buyers rating:
DEN 3215.84

Износ

Иницијалите се класично парче накит што никогаш не излегува од мода. Овој дизајн се одликува со класичен стил на текст со мало почетно" Л " во 14-каратно жолто позлатено сребро. Малиот приврзок е долг приближно 3/8". Во приврзокот ќе има ѓердан со кабелски синџир исполнет со 14/20 злато, широк 1,5 мм. Златниот ланец има затворање на пролетниот прстен и доаѓа поединечно со картон во должина од 16, 18, 20 и 24 инчи. Детали за приврзок : Приврзокот е изработен од 14-каратно жолто позлатено сребрено сребро со димензии приближно 6,5 мм ширина х 9,5 мм.Детали за синџирот : кабелскиот синџир е 14/20 златни мерачи со синџир од 1,5 мм широк вашиот избор од 16 до 24 инчи во должина има затворање на пролетниот прстен. Сите мерења се приближни и може да варираат Изработени од 14-каратно жолто позлатено сребро. Почетниот приврзок мери приближно 3/8" долго. Придружено со синџир исполнет со злато 14/20.

Карактеристики

Производи во категоријата

3 8КТВ-ДИЈАМАНТСКИ МОДЕН ПРСТЕН
  • Ново
Оценка на клиентот:

3 8КТВ-ДИЈАМАНТСКИ МОДЕН ПРСТЕН

Тип на Благороден Метал : 10кт Жолто Злато Прибл Грам Тежина : 4.115 Вкупно Скапоцен Камен Карат Тежина : 3 / 8 �

DEN 0.33