• Ново
Британците Направија 10к Жолт Златен прстен со Синтетичка Кубна Цирконија И Природен Рубин женски бенд опции за големина на Прстен-Големина 9,75

Британците Направија 10к Жолт Златен прстен со Синтетичка Кубна Цирконија И Природен Рубин женски бенд опции за големина на

Buyers rating:
DEN 2999.84

Износ

Овој прекрасен Цврст 10к Златен серпентински прстен е поставен со три Блескави Кубни Циркони со димензии 2,75 мм (0,10" инчи), 2,5 мм (0,09" инчи) и 1,75 мм (0,07" инчи) долж главата и два 1,75 мм (0,07" инчи) живописни Рубини што ги прават очите. Овој прекрасен прстен е целосно изработен Од цврсто Злато Од 10к И е со љубов детален, неговата површина е врежана за да има изглед на лушпи и обликувана да се испреплетува околу прстот. Овој прстен има добро цврсто чувство, убава тежина и добра густа стебла, сигурно ќе ги привлече сите погледи. Секој скапоцен камен е индивидуално избран за да обезбеди добро совпаѓање на бојата и квалитетот специјално избран за овој прстен. Сите скапоцени камења се поставени рачно користејќи традиционални методи, од нашиот стручен Златар. . Прстенот Е Дизајниран И Изработен во Англија од традиционални Семејни Златари. Во внатрешноста на стеблото Има Целосен Белег кој вклучува 417 (ознака за чистота за 10к Злато) и уникатните симболи на Канцеларијата За Анализа каде што беше тестирана и потврдена фината метална содржина на прстенот. Нивниот белег на прстенот е вашето независно уверување дека овој прстен е направен од Цврсто Злато Од 10к. Канцеларијата За Анализа го штити потрошувачот со тестирање и обележување на статии од благородни метали од 14 Век. Додека ги правиме нашите прстени да ви одговараат, нудиме широк спектар на големини на прсти. Ве молиме изберете го оној што е соодветен за вас. Овој прстен Е Дизајниран и Изработен Во Англија и ќе ви биде испратен во луксузна кутија за прстени за Презентација. ДИЗАЈНИРАН и ИЗРАБОТЕН во РАБОТИЛНИЦАТА НА ТРАДИЦИОНАЛЕН СЕМЕЕН ЗЛАТАР основана 1954 година. Затоа, можете да бидете сигурни дека ова е парче накит изработено од искусни Златари и квалитетот и изработката се проверуваат во секоја фаза од производниот процес. ПЕНЛИВИ БЕЛИ КУБНИ ЦИРКОНИ & РУБИ-краток водич за нега ќе биде испратен со вашето купување за да ви помогне да уживате најмногу од вашиот накит. ВИСТИНСКИ ЦВРСТ 10К ЖОЛТО ЗЛАТО, печат со 10К. ГОЛЕМИНИ 4 ДО 12 ДОСТАПНИ, ВКЛУЧУВАЈЌИ ЧЕТВРТИНА И ПОЛОВИНА ГОЛЕМИНИ - вашиот прстен ќе биде направен по нарачка во нашите сопствени работилници за да можеме да ви понудиме големи и мали димензии без дополнителни трошоци или време. ИДЕАЛЕН СПЕЦИЈАЛЕН ПОДАРОК-давањето накит како подарок изразува многу повеќе. Овој прстен ќе ви биде испратен Во луксузна кутија за презентација што ќе ви олесни да подарите подарок за Годишнина, Роденден, Божиќ, ден на Вљубените или која било пригода кога сакате да кажете "Вие Сте Посебни" (дури и ако сакате само да си го кажете тоа!).

Карактеристики

Производи во категоријата

Фантоскоп мек корпур кадифе со памук со памук цврст квадрат за фрлање перница кутија со вметнат акцент декоративна за каучот,
  • Ново
Оценка на клиентот:

Фантоскоп мек корпур кадифе со памук со памук цврст квадрат за фрлање перница кутија со вметнат акцент декоративна за каучот,

За фантоскопот Фантоскопската корпорација е основана во 1992 година со цел да се појават како лидери во д�

DEN 2.67
ImagePress C кертриџ за тонер
  • Ново
Оценка на клиентот:

ImagePress C кертриџ за тонер

Стандарден кертриџ за жолт тонер за употреба со Canon Image Press C6000 Ова е кертриџ за тонер за тонер за тонер OEM C

DEN 808.00
Beata Czyzowska Young 'Sunset State of Mind 3' Canvas Art
  • Ново
Оценка на клиентот:

Beata Czyzowska Young 'Sunset State of Mind 3' Canvas Art

Уметник : Beata Czyzowska Young Subject : Panderscape Style : Modern & Moderner Product Type : Galleryобвиткано платно уметност Ова е подготвено �

DEN 1887.84
Julie t Chapman 'Mood Indigo I' Canvas Art
  • Ново
Оценка на клиентот:

Julie t Chapman 'Mood Indigo I' Canvas Art

Уметник : Julули Т Чепмен Предмет : Animalsивотни Стил : Модерни и современи проодни типови : галерија обвитка�

DEN 2.33