• Ново
Ремек-Дела Загатка За Деца - Диносаурус Кадифе Боење-14 x19

Ремек-Дела Загатка За Деца - Диносаурус Кадифе Боење-14 x19

Buyers rating:
DEN 1.00

Износ

Ремек-дела 60 Парче Загатка За Деца - Диносаурус Кадифе Боење-14"x19" ремек-дела Е Садzзона Базирани Загатка & Игра Компанија. Повеќе од 25 години сме специјализирани за создавање сложувалки и за деца и за возрасни. Од нови загатки до страствени ентузијасти за загатки, ги дизајнираме нашите загатки користејќи густа издржлива табла за загатки за да понудиме поквалитетно збунувачко искуство. Нашите загатки се еколошки и дизајнирани со нетоксични мастила на база на соја. Сложувалките прават одличен подарок за секој што ужива во релаксирачка вечерна активност или предизвик за свиткување на умот! Ремек-делата детска колекција нуди широк спектар на загатки со живописни бои и уникатни теми и стилови. Вистинскиот Водич За Вклопување е развиен имајќи го предвид вашето малечко и е дизајниран да помогне да се совпаднат бројот на парчиња и големината на парчето со возраста и нивото на вештина на детето. Уживајте во составувањето диви животни, глупави ликови и слики со скриени форми и дезени за да им помогнете на малите да ги развијат своите когнитивни вештини и да се забавуваат! Нашето висококвалитетно пакување ќе ви овозможи да заштедите, складирате и уживате во збунувачки време и време повторно. Кога избирате Ремек-Дела, квалитетот не е само ветување, тоа е нашата гаранција. Кадифена загатка За Боење со диносауруси како т-рекс, стегосаурус и бронтосаурус. Добитник На Наградата За Врвна Забава За Играчки Тиливиг и Наградата Креативно Дете Претпочиташе Избор. Правилно Вклопување : точниот број на парчиња и вистинската големина на парчето 5 години и погоре. Доаѓа со 5 фини маркери за врвови во розова, жолта, зелена, сина и виолетова боја за да ја обоите вашата загатка. Моделите на гледање се појавуваат додека обојувате!. Дебела рециклирана табла за загатки и парчиња со случајно сечење обезбедуваат цврсто вклопување и создаваат забавно искуство.

Карактеристики

Производи во категоријата

Човечкото Тело 200-Парче Загатка
  • Ново
Оценка на клиентот:

Човечкото Тело 200-Парче Загатка

Еврографија Човечкото Тело 200Парче Загатка Големина на кутијата : 8 "х 8" х 2.37" Завршена Големина Загатка :

DEN 149.76
Лалалоопси Леќеста Загатка
  • Ново
Оценка на клиентот:

Лалалоопси Леќеста Загатка

Официјално Лиценциран Производ Лалалоопсија Леќеста Загатка Пријатели Вклучува : (1) 24 компјутер загат

DEN 0.33
Симпатична загатка со коњи
  • Ново
Оценка на клиентот:

Симпатична загатка со коњи

Искуство со квалитет на кое можете да сметате со загатката со симпатични коњи Парчињата се екстра издрж

DEN 560.00