• Ново
Студија За Звук: Потпевнување

Студија За Звук: Потпевнување

Buyers rating:
DEN 0.67

Износ

Потпевнувањето е сеприсутен и секојдневен чин што многумина од нас го изведуваат. Фактот дека често потпевнуваме за себе, за членовите на семејството или за блиските пријатели сугерира дека потпевнувањето е личен, интимен чин. Исто така, може да биде моќен начин на кој луѓето се отвораат кон другите и споделуваат колективни спомени. Во религиозни средини како што Е тибетското пеење, потпевнувањето нуди хипнотизирачко звучно искуство. Потоа, постојат потпевнувања што одекнуваат без оглед на човечката активност, како што се потпевнувањата на безлични предмети и вештачки или природни феномени.Првата книга за звучни студии што ја истражува темата за потпевнување, Потпевнување нуди уникатно испитување на поларизирачките категории на потпевнувања, од потпевнувања што се изведуваат само за себе, кои се практикуваат во религиозната пракса, кои тврдат дека лекуваат и кои резонираат со нашите тела, до потпевнувања што можат да ги доведат луѓето до лудило, кои произлегуваат од градовите и градовите и кои одекнуваат во универзумот. Признавајќи ја необичноста на потпевнувањата во рамките на воспоставениот дискурс во студиите за звук, Потпевнувањето зазема навистина интердисциплинарен поглед на овој познат, но помалку изгазен звучен концепт во студиите за звук. Студија За Звук : Потпевнување (Тврд Повез).

Карактеристики

Производи во категоријата

Еволуцијата На Џез Тапани
  • Ново
Оценка на клиентот:

Еволуцијата На Џез Тапани

Еволуцијата на ЏезТапанот претставува целосен историски преглед и анализа на џезтапанот...

DEN 0.33
Најдоброто Од Бас Јазичето
  • Ново
Оценка на клиентот:

Најдоброто Од Бас Јазичето

Песни за глас и бас гитара, со гитара акорд симболи (Бас Снимени Верзии Мешани) 21 бастешки рок хитови пре�

DEN 3.33
Елвис Присли-Сите Џезирани
  • Ново
Оценка на клиентот:

Елвис Присли-Сите Џезирани

"12 омилени повторно замислени со џез талент" Cover Покритие (Пијано Соло Личност) Во оваа серија, попхитови�

DEN 201.60
Скршена Тишина: Зборувајте Дека Музиката Зборува: Пренесување На Дувачки Оркестар Музика Во Њу Орлеанс Традиционалниот Начин
  • Ново
Оценка на клиентот:

Скршена Тишина: Зборувајте Дека Музиката Зборува: Пренесување На Дувачки Оркестар Музика Во Њу Орлеанс Традиционалниот Начин

Учењето да свирите на уво е единствен дел од тоа да станете музичар во Њу Орлеанс Овој проект за животна

DEN 480.00
Искачување По Планината, Деца
  • Ново
Оценка на клиентот:

Искачување По Планината, Деца

Лери Шекли го позајмува својот златен допир на овој традиционален духовен со инкорпорирање на забавно �

DEN 0.33